Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPodsumowanie akcji „Lato w Dworku 2013”

  Podsumowanie akcji „Lato w Dworku 2013”

  Jak co roku, okres wakacji to czas niezwykle aktywny dla wareckiego domu kultury. W dniach 9 lipca – 23 sierpnia (od wtorku do piątku) w godz. 10-14 „załoga” Dworku wsparta wolontariuszami i praktykantami organizowała dzieciom spędzającym wakacje w Warce zajęcia edukacyjne, warsztaty, wycieczki, wspólne gry i zabawy i wiele więcej…

  Podczas Festynu Rodzinnego 30 sierpnia podsumowaliśmy akcję „Lato w Dworku 2013”. Najbardziej aktywni uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem za uczestnictwo w projekcie oraz „wesołym” kubkiem ze swoim zdjęciem. Była też okazja podziękować najbardziej aktywnym pięciu wolontariuszom.

  Wśród codziennych działań można przypomnieć: gry i zabawy na świeżym powietrzu (m.in. z chustą animacyjną klanza, robienie wielkich baniek mydlanych) a w czasie niepogody gry planszowe i wspólne zabawy w „Dworku”, warsztaty manualne (robienie biżuterii, pocztówek, ozdób z makaronu, kart okazyjnych, plastelinowe akwarium w słoiku), zajęcia plastyczne (wyjście do pracowni plastycznej i wspólne malowanie wielkiego obrazu, rysowanie samym ołówkiem, plener malarski przed „Dworkiem”, obrazy na papierowych talerzykach, „malowanie” nićmi, wielkie rysowanie kredą na placu przy „Dworku”, rysunki z figur geometrycznych), gry z PS3 (nauka tańca z Michaelem Jacksonem i gry sportowe), wycieczki – piesza szlakiem questu „Legendy 7 świątyń”, historyczna po Warce, autokarowa do Grójca (zwiedzanie miasta i koncert zespołu PAPA D), bajkowe kino, zajęcia związane z bezpieczeństwem podczas wakacji (spotkanie z policją i sanepidem), dzień z „powstańcem warszawskim” (nauka alfabetu Morse’a, kolorowanki powstańcze, przygotowanie wielkiego rysunku symbolu Powstania Warszawskiego) a na koniec – przebierana dyskoteka!

  „Lato w Dworku 2013” w liczbach:

  161 – tyle dzieci w wieku 4-14 lat uczestniczyło w projekcie

  104 – tyle godzin trwały wszystkie zajęcia

  32 – tyle dzieci średnio codziennie uczestniczyło w zajęciach

  54 – największe liczba dzieci uczestnicząca w zajęciach (18.07)

  16 – najmniejsza liczba dzieci uczestnicząca  w zajęciach (21.08)

   

  Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo i wspólną zabawę podczas wakacyjnych zajęć. Zapraszamy za rok i życzymy owocnej nauki podczas nowego roku szkolnego!

  Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomagali organizować codzienne zajęcia dla dzieci, szczególnie piątce najbardziej aktywnych:

  • Magdalenie Firlik (otrzymała tytuł” Wolontariusza „Lata w Dworku 2013”)
  • Elizie Wargali
  • Kamilowi Piekarzowi
  • Angelice Kamińskiej
  • Ewelinie Jaworskiej

  Projekt „Lato w Dworku” zrealizowany został przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warce.

   

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE