-5 C
Warka
środa, 6 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRŚwiąteczny Turniej Minisiatkówki

  Świąteczny Turniej Minisiatkówki

  23 grudnia w hali sportowej CeSiR odbył się Świąteczny Turniej Minisiatkówki 1 x 1 dla najmłodszych zawodników Wareckiego Towarzystwa Siatkówki „Warka”. Turniej rozegrano w dwóch grupach wiekowych: 2009-11 i 2012-14.

  W grupie starszej rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym” w kat. chłopców i dziewcząt. Celem zawodów było sprawdzenie zdobytych umiejętności siatkarskich, panowania nad piłką w grze 1 x 1 oraz wyłonienie zwycięzców poszczególnych kategorii. Każdy mecz składał się z jednego seta granego do siedmiu punktów z zachowaniem dwupunktowej przewagi. W czasie turnieju wywiązało się wiele ciekawych pojedynków. Jeden z meczów zakończył się nawet wynikiem 12:10 co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie gry. Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

  Kat. dziewcząt

  I miejsce  – Maja Krawczyk
  II miejsce – Gabrysia Janowska
  III miejsce – Magda Kryszpińska

  Kat. chłopców

  I miejsce – Patryk Zalewski
  II miejsce – Franek Marczak
  III miejsce – Kacper Kocyk

  W grupie młodszej, dla której były to pierwsze tego typu zawody, rywalizacja przebiegała również systemem każdy z każdy, ale w „rzucance” siatkarskiej. Celem turnieju było przede wszystkim poznanie przepisów gry i zdobywanie doświadczenia w pojedynkach meczowych. Tu nie było klasyfikacji końcowej. Gratulujemy Nadii, Idze, Patrycji, Zosi, Mai, Antkowi S., Antkowi B., Mateuszowi i Fabianowi sportowego zaangażowania i walki o każdy punkt na boisku!

  Na zakończenie turnieju Prezes WTS Warka – Andrzej Warda wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody. Gratulujemy wszystkim zawodnikom uczestniczącym w grze!

  WTS Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE