Więcej
  Strona głównaKulturaKinoKolejna odsłona grójeckiego DKF-u

  Kolejna odsłona grójeckiego DKF-u

  Podczas czwartkowego (5 września) spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” działającego w Grójeckim Ośrodku Kultury zaprezentujemy kolejną pozycję z serii „Klasyka kina”. Pokazywaliśmy już „Brzdąca”, „Gorączkę złota” i „Dyktatora”. Tym razem zapraszamy na kolejną piękną komedię Charlesa Chaplina „ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA”. Ten wielki twórca kina niemego w doskonały sposób łączył w swoich filmach elementy komiczne z refleksyjnymi. W jego filmach bohaterowie nie mają łatwo, ale do końca wierzą i z uporem walczą o swoje szczęście. Czyni to jego filmy nie tylko bardzo zabawne, ale też ciepłe i subtelne. Ich komediowość niekoniecznie polega na wywoływaniu w widzu rubasznego zaśmiewania się. Oglądając te filmowe arcydzieła raczej po prostu uśmiechamy się, zachwycając się niezłomnością i szlachetnością postaci wykreowanych przez Charliego.

  Chaplin tym razem wciela się w postać Trampa, który pomimo braku pieniędzy ma wielkie i ofiarne serce. Pewnego dnia spotyka na ulicy niewidomą kwiaciarkę i poruszony jej urodą, kupuje od niej kwiat. Dziewczyna myśli, że jest on bogaczem a włóczęga boi się wyprowadzić ją z błędu. Paradoksalnie tego samego wieczoru bohater Chaplina ratuje przed utonięciem pijanego milionera i dostaję od niego nagrodę. Może więc przynajmniej przez jakiś czas być wymarzonym opiekunem swojej ukochanej. Niestety, pieniądze się kończą, milioner po wytrzeźwieniu przepędza biedaka, a kwiaciarce grozi wyrzucenie z domu i przez brak środków na operację – dożywotnia ślepota… Zakochany Tramp zrobi jednak wszystko, by odmienić los dziewczyny.

  Ten piękny, niemy film, mimo ponad osiemdziesięciu lat od premiery, wyraźnie mówi: mając pieniądze – można być nikim, a można nie mieć nic i sercem zdobyć wszystko. To także wspaniała komedia, pełna niezapomnianych postaci, rozbrajających pomyłek i gagów.

  DKF „Jasminum”:

  ŚWIATŁA WIELKIEGO MIASTA (reż. Charles Chaplin)

  05.09.2013 r. (czwartek), godz. 18.30, sala kinowa GOK, wstęp: 12 zł

  Swiatla wielkiego miasta 

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE