Więcej
  Strona głównaInstytucjeUczniowie CKZiU w Nowej Wsi kolejny raz zostali świętym Mikołajem

  Uczniowie CKZiU w Nowej Wsi kolejny raz zostali świętym Mikołajem

  Ważnym punktem misji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi jest podejmowanie działań mających na celu niesienie pomocy potrzebującym w sposób bezinteresowny, dobroczynny, filantropijny. Wśród szeregu inicjatyw na szczególną uwagę zasługuje akcja „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

  W grudniu 2021 roku Samorząd Szkolny kolejny raz zorganizował tą akcję charytatywną. Naszym celem było wsparcie podopiecznych Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach. Już od wielu lat społeczność naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem i na wiele sposobów wspiera dzieci i młodzież z tej placówki. Tym razem przeprowadzono zbiórkę pieniędzy, która przyniosła kwotę 3481,50 zł.

  21 grudnia 2021 r. przedstawiciele Samorządu Szkolnego i Koła Wolontariatu w Technikum im. Tomasza Nocznickiego w Nowej Wsi – Weronika Stępień, Kamil Janowski, Hubert Ignaczak, Bartosz Kudła wraz z opiekunem – Marią Kocewiak oraz absolwentem naszej szkoły – Karolem Kochańcem – przekazali podopiecznym Placówki Socjalizacyjnej „Panda” w Kozienicach karty upominkowe do popularnej drogerii o wartości 100 zł każda. Ponadto przekazano1500 zł jako dofinansowanie organizacji zimowiska dla podopiecznych. Nie zabrakło również podarunku w postaci owoców, soków i słodyczy. Niestety, ze względów pandemicznych zabrakło najważniejszego daru – chwil spędzonych wspólnie na zabawie, rozmowie, byciu blisko. Nie przestajemy jednak wierzyć, że trudny czas obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 kiedyś się skończy i będziemy mogli obdarzyć naszych przyjaciół z Kozienic ciepłem i serdecznością.

  Mimo ograniczonych środków postanowiliśmy także wesprzeć Towarzystwa Dzieci Ociemniałych w Laskach kwotą 170 zł.

  Jesteśmy dumni, że nie zapominamy o słabszych, biedniejszych, wyobcowanych – po prostu potrzebujących wsparcia. To wyraz naszego szacunku, miłości i człowieczeństwa.

  Maria Kocewiak, Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE