-1.8 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościKu czci ofiarom Katynia i Smoleńska!

  Ku czci ofiarom Katynia i Smoleńska!

  W roku 1940, w lasach pod Katyniem, Ostaszkowem, Starobielskiem, Kozielskiem rozegrała się wielka tragedia narodu polskiego. Ponad 20 tysięcy naszych rodaków zostało bestialsko zamordowanych przez NKWD. Bez osądu, wyroku, winy rozstrzelano kwiat narodu – m.in. oficerów, lekarzy, profesorów…

  W roku 2010 samolot z oficjalną polską delegacją udającą się na obchody rocznicy „Zbrodni Katyńskiej”, na czele której stał Prezydent RP uległ katastrofie w której zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga…

  13 kwietnia w Warce odbędą się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę „Zbrodni Katyńskiej” oraz 12. rocznicę „Katastrofy Smoleńskiej”.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach:

  Kościół Matki Bożej Szkaplerznej – godz.14:00

  – Rys historyczny

  – Uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych

  – Przemarsz przed pomnik

   

  Pomnik „Krzyże Katyńskie” na starym wareckim cmentarzu – godz. 15:15

  – Hymn Państwowy

  – Wystąpienie Burmistrza Warki

  – Apel Pamięci

  – Salwa Honorowa

  – Złożenie kwiatów

  Na uroczystość zapraszają: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce.

   

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE