1.3 C
Warka
niedziela, 27 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiWracają „Wieczory z Kulturą” - Jacek Bończyk zaśpiewa w Muzeum

  Wracają „Wieczory z Kulturą” – Jacek Bończyk zaśpiewa w Muzeum

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXVI koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’. Tym razem będziemy gościli w Warce Jacka Bończyka – aktora, autora tekstów i reżysera spektakli muzycznych. W sobotę 30 kwietnia zaprezentuje on w Muzeum program, na który składają się mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki – Wojciecha Młynarskiego. Usłyszą Państwo znane i lubiane, śpiewane przez kilka pokoleń Polaków utwory takie jak np.: „Absolutnie“, „Bynajmniej“, „Ogrzej mnie“, „Jeszcze w zielone gramy“ czy „Jesteśmy na wczasach“.

  Przypomnijmy, że „Wieczory z Kulturą” w wareckim Muzeum to spotkania z wyjątkowymi artystami, znanymi i cenionymi, w kameralnej atmosferze. Obostrzenia pandemiczne nie pozwalały instytucji na organizację tego typu koncertów. Cieszymy się, że ponownie możemy Państwa zaprosić.

  Jacek Bończyk wielokrotnie współpracował z Wojciechem Młynarskim przy rozmaitych koncertach i spektaklach, był także dyrektorem artystycznym Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, który ma za sobą trzy bardzo udane edycje. Niezwykły spektakl „Młynarski obowiązkowo“ czyli autoportret na aktorów i orkiestrę, w Teatrze 6. piętro w Warszawie – był ostatnim wspólnym przedsięwzięciem, które zrealizowali obaj zaprzyjaźnieni ze sobą artyści. W kwietniu 2017, Jacek Bończyk  odebrał Dyplom Mistrzowski przyznany mu przez Kapitułę Nagrody im. Aleksandra Bardiniego podczas XXXVIII Przeglądu Piosenki Polskiej we Wrocławiu.

  Koncert „ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego“

  30 KWIETNIA O GODZ. 19.00

  Jacek Bończyk – śpiew

  Konrad Wantrych – fortepian

  Wojciech Gumiński – kontrabas

   

  Informacje organizacyjne:

  • Bilety na koncert w cenie 90 zł od osoby będzie można nabyć przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub kupić w kasie muzeum. Informacja tel. 48/667 20 20 w.21
  • Ilość miejsc ograniczona. Miejsca rezerwujemy wg kolejności zakupu biletów.
  • W cenie biletu również wino i przekąski
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE