-4.5 C
Warka
sobota, 2 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieIV Bieg Nocny w ramach VIII Grand Prix Warki

  IV Bieg Nocny w ramach VIII Grand Prix Warki

  Na leśnych trasach pomiędzy Zakrzewem, a Tomczynem, 9 kwietnia został rozegrany IV Bieg Nocny w ramach VIII Grand Prix Warki im. Trenera Stanisława Kowalskiego. Punktualnie o 19:30 starter honorowy, Pan Ryszard Krzesiński – przyjaciel śp. Stanisława Kowalskiego  i jednocześnie jeden z najwybitniejszych  “mastersów” w kraju, dał znak do rozpoczęcia rywalizacji. Przy zapadających ciemnościach grupa 106 biegaczy prowadzona przez rowerzystów wyruszyła na dosyć trudną, bo nierówną i miękką trasę wyścigu.

  Zawody tak jak rok temu, zostały rozegrane na tej samej trasie, na której były do pokonania dwa trzykilometrowe kółka plus start i dobieg do mety po długiej prostej. Zdecydowanym zwycięzcą IV Biegu Nocnego został Rafał Lewocha z Szydłowca, któremu pokonanie dystansu zajęło 36 minut i 39 sekund i o ponad dwie minuty wyprzedził Grzegorza Sobczyka z Kozienic – 38:51 oraz drugiego z kozieniczan Marcina Podczasiego 39:32. Najszybszym biegaczem z Warki został wkraczający w biegowy światek Artur Skrzypczak, dla którego był to bodajże drugi start w zawodach – 39:53. W pierwszej dziesiątce kończyli bieg inni nasi biegacze: Mikołaj Gut, Grzegorz Gabler oraz Radosław Regulski. Wśród pań, zdecydowanie górowała nasza Diana Zielińska 44:45, przed Żaneta Michalską – 47:06 i kolejną zawodniczką z Warki Agnieszką Rudnicką – 47:13.

  Za linią mety zawodnicy prócz gorącej wymiany zdań mogli rozkoszować podniebienia dziesiątkami wypieków, które wykonały nasze biegające zawodniczki, co podkreśliło bardzo serdeczną i gościnną atmosferę wareckich zawodów.

  Rywalizowano także w kategoriach wiekowych, nagrodzono najstarszego i najmłodszego zawodnika, a  vouchery dla 10, 20, 30, 40, 50 i 60 – tego na linii ufundowało KFStudio- salon fryzjerski. Natomiast sponsorem atrakcyjnych nagród głównych była firma KIFATO MK, a w kategoriach wiekowych sklep ekologiczny SPIŻARNIA.

  Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, sportową rywalizację oraz pomoc przy organizacji zawodów.

  OPEN Panowie:

  1. Rafał Lewocha – Szydłowiec
  2. Grzegorz Sobczyk- Kozienice
  3. Marcin Podczasi – Kozienice

  OPEN Kobiety

  1. Diana Zielińska – Warka
  2. Żaneta Michalska
  3. Agnieszka Rudnicka- Warka

  K20

  1. Olena Olijnyk
  2. Klaudia Orzechowska
  3. Karolina Michalska

  M20

  1. Artur Skrzypczak
  2. Mikołaj Gut
  3. Rafał Kabot

  K30

  1. Joanna Molak
  2. Anna Maciejewska
  3. Katarzyna Górnicka

  M30

  1. Damian Wolszczak
  2. Szymon Podsiadły
  3. Grzegorz Gabler

  K40

  1. Justyna Wójtowicz
  2. Ewelina Kołtunowicz
  3. Hanna Kasprzak

  M40

  1. Radosław Regulski
  2. Krzysztof Ulijasz
  3. Łukasz Werbanowski

  K50

  1. Jolanta Nędzołek
  2. Elżbieta Jaszczuk
  3. Zofia Alberska

  M50

  1. Piotr Tulo
  2. Wojciech Alberski
  3. Krzysztof Łysiak

  K60

  1. Marzena Foryszewska

  M60

  1. Ryszard Wolszczak
  2. Marian Chylicki

  Dziękujemy:

  Urząd Miasta Warka, CeSiR Warka, KIFATO MK, SPIŻARNIA, VALDI Katalizatory, KFSudio salon fryzjerski, TOMI Agencja reklamowa, MULTIKA market budowlany, Piekarnia KAZANA, PLASTUSIOWO księgarnia, Gospodarstwo sadownicze Witkowscy i Dłuscy, Multiagencja Ubezpieczeniowa Joanna Fudecka, Nasz Sklep Beata Setniewska, COMITO Paweł Nowacki, S.O.S Strzeżek, MA-KOLOR-EKO, AGNES salon fryzjerski Białobrzegi, Restauracja Kociołek, Tomek Polak, Darek Szynkiewicz, Leśniczy Grzegorz Kacprzyk, Waldek Kasprzak, DietElla, Ferment Garlic oraz wolontariuszom na trasie i mecie, rowerzystom oraz paniom z biura zawodów.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE