Więcej
  Strona głównaOrganizacjeKS START PułaskiOgólnopolskie sprzątanie rzek w Warce

  Ogólnopolskie sprzątanie rzek w Warce

  W piękne niedzielne przedpołudnie, 24 kwietnia nad Pilicą, w ramach akcji Operacja Czysta Rzeka grupa Wareckich Morsów z przyjaciółmi drugi rok z rzędu sprzątała okolice mostu i brzegi rzeki.

  Sztab w tym roku noszący nazwę Dzika Pilica, dokładnie wysprzątał to, co pozostawili inni po sobie na przestrzeni ostatnich miesięcy. Grupa 40 wolontariuszy, wśród których były także dzieci z rodzicami, nazbierała 75 dużych stulitrowych worków, a prawie każdy z nich był wypełniony maksymalnie różnego rodzaju odpadami. Dominowały oczywiście butelki po trunkach, tekstylia, materiały budowlane, części złomu i rarytas – stary telewizor z kineskopem. W tym roku wspomogli nas strażacy w wareckiej OSP i w dużej mierze przyczynili się do tak obfitych „zbiorów”.

  Przesłanie Akcji Czysta Rzeka to przede wszystkim sprzątanie i edukacja, ale także jednym z celów jest integracja lokalnej społeczności, i tak też skończyło się spotkanie lokalnej grupy – pieczeniem kiełbasek przy ognisku wykonanym przez wspomnianych strażaków z wareckiej OSP, przy którym wspaniale przygrywał Nasz człowiek z gitarą – Darek Rączka.

  Warecką grupę odwiedził Dominik Stecki – wysłannik Sztabu Głównego – skąd pochodziły wszystkie materiały potrzebne do sprzątania, i był bardzo zbudowany atmosferą i prężnością naszych wolontariuszy. Jak twierdzi szef lokalnego sztabu Jacek Winiarczyk – „wareckie sprzątanie będzie miało charakter cykliczny, coroczny, a w przyszłym sezonie planujemy zorganizować bardziej zmasowane działanie angażujące wolontariuszy z różnych środowisk – nie tylko związanych ze sportem czy morsowaniem. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom akcji, a przede wszystkim dzieciom i wspierającym nas strażakom, radnemu Pawłowi Maciejewskiemu i oczywiście lokalnemu Zakładowi Usług Komunalnych za wywózkę tej góry śmieci’’

  Sztab Dzika Pilica

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE