-1.8 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSamorząd Warki inwestuje w aktywizację na wsiach

  Samorząd Warki inwestuje w aktywizację na wsiach

  Decyzją Sejmiku Województwa Mazowieckiego Gminie Warka przyznano wsparcie w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2022 – MIAS 2022” na realizacją aż 13 projektów. Łączna wartość dofinansowania, które pozyskał samorząd Warki to 130 tys. złotych.

  Do konkursu mogły być zgłoszone te wsie, które mają plany na działania pobudzające mieszkańców do aktywności i jednocześnie do tej pory nie skorzystały z programu.

  W tym roku wsparcie trafi na teren sołectw: Budy Opożdżewskie, Grzegorzewice, Krześniaków, Nowe Biskupice, Wichradz, Michałów Parcele, Dębnowola, Konary, Hornigi, Zastruże, Gośniewice, Kazimierków, Gąski. Dofinansowanie zostanie przeznaczone m.in. na oświetlenie uliczne, remonty świetlic oraz budowę altan.

  Urząd Miejski w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE