-1.1 C
Warka
sobota, 4 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWeź udział w konkursie piosenki poetyckiej podczas X Festiwalu „SpłyWarka” - przedłużony...

  Weź udział w konkursie piosenki poetyckiej podczas X Festiwalu „SpłyWarka” – przedłużony termin zgłoszeń do 6 lipca!

  Obowiązkową imprezą w letnim kalendarzu Warki stał się już Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”, który w tym roku odbędzie się 23 lipca 2022 roku już po raz 10. W 2019 roku nastąpiła zmiana formuły Festiwalu, kiedy to po raz pierwszy odbył się Konkurs Piosenki Poetyckiej i Turystycznej. Niestety w 2020 roku przez panującą pandemię zorganizowana została jedynie namiastka Festiwalu podczas której wystąpili laureaci konkursu z 2019 roku. W 2021 roku udało się powrócić do organizacji konkursu oraz pierwotnej wersji Festiwalu.

  Do konkursu może zgłosić się każdy, kto ukończył 16 lat. Warunkiem jest wypełnienie zgłoszenia do konkursu oraz nadesłanie swoich utworów do oceny przez komisję kwalifikacyjną. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja wybierze kilkunastu wykonawców, którzy zmierzą się podczas Prezentacji Konkursowej 23 lipca.

  Organizatorom zależy aby poziom konkursu był jak najwyższy dlatego szczególnie zachęca do udziału w nim laureatów podobnych Festiwali, wykonawców rekomendowanych przez uznanych twórców, dziennikarzy, rozgłośnie radiowe, itp. Nie wyklucza to oczywiście udziału osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z piosenką poetycką i turystyczną i chcą spróbować swoich sił w konkursie.

  Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń i promowania piosenki autorskiej, poezji śpiewanej, piosenki turystycznej nie tylko wśród mieszkańców Warki ale i wśród turystów licznie przybywających do Warki w trakcie sezonu letniego.

  PROGRAM FESTIWALU I KONKURSU:

  • 6 lipca 2022 r. – Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu (decyduje data wpływu zgłoszenia)
  • 8 lipca 2022 r. – Publikacja na stronie internetowej Organizatora podmiotów ostatecznie zakwalifikowanych do prezentacji konkursowych 

  23 lipca 2022 r. – Konkurs oraz Festiwal „SpłyWarka”

  I część Festiwalu

  Centrum Edukacyjno-Muzealne przy Muzeum im. K. Pułaskiego, ul. Pułaskiego 24

  • 9:30 – Otwarcie biura Festiwalu i rozpoczęcie prób mikrofonowych
  • 12:00 – Rozpoczęcie przesłuchań konkursowych
  • 15:00 – Zakończenie przesłuchań konkursowych

  II część Festiwalu

  • 17:00 – Oficjalne otwarcie Festiwalu
  • 17:05 – Ogłoszenie wyników konkursu oraz koncert laureatów
  • 18:30 – Spływ na byle czym rzeką Pilicą (wydarzenie towarzyszące, z głosowaniem publiczności)
  • 19:15 – 22:00 – Koncerty wieczorne
  • 22:00 – Zakończenie Festiwalu

  Organizatorzy zaplanowali przyznanie następujących nagród: nagroda Główna Grand Prix oraz Statuetka SpłyWarki, a także nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.

  Nieodłącznym elementem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” jest „Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą”. W tym roku już po raz szósty drużyny będą mogły przepłynięć niewielki dystans po rzece stworzonym wehikułem (konkurs zostanie ogłoszony niebawem).

  To będzie niezwykłe wydarzenie w Warce. Nie może Was tam zabraknąć, wykorzystajmy tą niepowtarzalną okazję do spotkania się u brzegu Pilicy w wyśmienitej atmosferze, przy dźwiękach wspaniałej muzyki.

  Organizatorem Festiwalu i Konkursu jest Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce. Współorganizatorami: Leszek Owczarczyk, Sławomir Klimczuk, Dariusz Rączka, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  Jeśli chcesz zostać SPONSOREM Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” i jednocześnie jego PARTNEREM zapraszamy do kontaktu z organizatorem: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, ul. Długa 3, 05-660 Warka, tel. +48 667 22 70, dworek@dworek.warka.pl

  Zachęcamy do odwiedzenia strony www.sply.warka.pl – znajdują się tam relacje z poprzednich edycji Festiwalu.

  Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem znajdującym się poniżej:

  REGULAMIN – X Festiwal SplyWarka – KONKURS PIOSENKI 220624

  KARTA ZGLOSZENIOWA – X Festiwal SplyWarka – KONKURS PIOSENKI v1

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE