1.4 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeLicealiści recytują...

  Licealiści recytują…

  W niedzielę, 22 maja 2022 roku, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Ursynowie, odbył się kolejny etap 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – przegląd wojewódzki. Do tego etapu zakwalifikowało się czworo uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego – Weronika Mućka (klasa 3ap), Mateusz Michałowski (klasa 3ap), Kosma Jaszczyk (klasa 2a), Damian Włodarczyk (klasa 2a). Do eliminacji wojewódzkich przygotowali utwory Wisławy Szymborskiej, Jarosława Iwaszkiewicza, Krzysztofa K. Baczyńskiego, Cypriana K. Norwida, Witolda Gombrowicza, Doroty Masłowskiej i Tadeusza Różewicza.

  Poziom konkursu był wysoki, a o pierwsze miejsca rywalizowało około pięćdziesięciu uczestników, w kilku kategoriach: recytacja, poezja śpiewana, wywiedzione ze słowa i teatr jednego aktora. Uczestnicy starali się pokonać tremę, zaś widzowie mogli podziwiać kunszt wykonawców i poczuć się jak w teatrze. Ze sceny wybrzmiewały ambitne, często wzruszające teksty. Nie zabrakło Leśmiana, Tuwima, Miłosza, Mickiewicza. I choć nie udało nam się dostać się do ścisłego grona laureatów, to jesteśmy dumni z wyróżnienia, które zdobył Mateusz Michałowski. Mateusz zaprezentował fragment „Kartoteki” T. Różewicza i wiersz J. Iwaszkiewicza „W kościele”.

  Lekcja dobrej literatury, i warsztaty teatralne, przeprowadzone przez Kacpra Gugałę, a także – zacne grono mistrzów słowa, na pewno zaprocentują.

  Uczniów wspierała Mariola Rękawik, nauczyciel języka polskiego, niemal od zawsze związana z Towarzystwem Kultury Teatralnej.

  Zwycięzców wyłoniło Jury w składzie: Jan Zdziarski, Michał Kurek i Grzegorz Reszka.

  Cenną pamiątką udziału w konkursie, poza dyplomami i autografami przedstawicieli Jury, są także nagrody książkowe, między innymi- zbiór esejów, poświęconych twórczości Sławomira Mrożka.

  M.R. (LO Warka)

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE