Więcej
  Strona głównaInstytucjeKonkurs wiedzy o Sejmie RP w wareckim LO

  Konkurs wiedzy o Sejmie RP w wareckim LO

  Przygotowanie do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kraju to ważny element dla ludzi wchodzących w dorosłe życie.

  W Liceum Ogólnokształcącym w Warce odbyła się niezwykła lekcja dotycząca współczesnego parlamentaryzmu. W poniedziałek 6 czerwca uczniowie trzech klas uczestniczyli w Konkursie wiedzy o sejmie RP. Konkurs, którego celem jest zachęcanie młodzieży do poszerzania wiedzy o współczesnym polskim parlamentaryzmie, organizowany jest przez Biuro Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu RP oraz posła na Sejm RP Mirosława Maliszewskiego. Prowadzący spotkanie i konkurs goście: przedstawiciele Wszechnicy sejmowej pani Monika Srzednicka – Rączkowska oraz pan Ireneusz Nowak, a także poseł Mirosław Maliszewski wraz z dyrektorem Biura poselskiego panią Aleksandrą Wielgos, i goście specjalni Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak spotkali się z uczniami klas 1a, 2a, 3ap. Konkurs poprzedziły wykłady dotyczące architektury sejmowej – wyjątkowy wirtualny spacer po budynku sejmu, współczesnego polskiego parlamentaryzmu  oraz trybu ustawodawczego. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania. Największą wiedzą wykazali się – 1. miejsce Kamil Ślusarski, 2. miejsce Kosma Jaszczyk, 3. miejsce Kamil Fronczak. Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy. Prócz tego każdy z uczestników spotkania otrzymał dyplom i gadżety sejmowe.

  LO Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE