1.2 C
Warka
środa, 30 listopada, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRVII Memoriał Strzelecki płk. Dariusza Kossakowskiego

  VII Memoriał Strzelecki płk. Dariusza Kossakowskiego

  W sobotę, 18 czerwca, na strzelnicy w Warce odbyły się zawody strzeleckie pod nazwą – Memoriał Strzelecki płk. Dariusza Kossakowskiego. Była to 7 edycja tej cyklicznej imprezy sportowej, poświęconej pamięci wieloletniego Prezesa i Prezesa Honorowego Klubu Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. Piotra Wysockiego w Warce. Postać płk. Kossakowskiego, patrioty, działacza społecznego, lekarza pediatry, zapisała się na zawsze w historii Warki, powiatu grójeckiego ale także Jego rodzinnej miejscowości Modliborzyce na Lubelszczyźnie. Za swoją działalność na rzecz lokalnych społeczności uhonorowany przez lokalne władze tytułami: Honorowy Obywatel Warki, Honorowy Obywatel Modliborzyc oraz Zasłużony dla Powiatu Grójeckiego. Odznaczany wielokrotnie przez władze Ligi Obrony Kraju i także przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski.

  Swoją obecnością i udziałem, memoriał uświetnili znamienici goście. Pan ppłk dr Sławomir Gaweł wykładowca z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie z Instytutu Nawigacji Zakład Geoinformacji i Meteorologii. W imieniu Zarządu Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Warce Pan pułkownik otrzymał list dziękczynny za współpracę z klubem, a w szczególności za przekazane klubowi opracowania historyczne dotyczące wyzwalania Ziemi Wareckiej spod hitlerowskiej okupacji, a także pierwszego lotu bojowego Odrodzonego Lotnictwa Polskiego w dniu 23 lipca 1944 roku w okolicach Warki. W skład delegaci z Dęblina wchodzili również Prezes Związku Żołnierzy Zawodowych Wojska Polskiego i jednocześnie Prezes Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych Pan płk Mirosław Błażejczyk, a także Pan Romuald Witamborski przedstawiciel Wojsk Obrony Terytorialnej. Goście z Grójeckiego Oddziału Powiatowego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego przybyli z Prezesem Panem płk. Zbigniewem Piekarskim.

  W zmaganiach uczestniczyło 48 osób. Bezkonkurencyjny w zmaganiach okazał się Romuald Witamborski z Dęblina, zwycięzca zarówno konkurencji strzelania z pistoletu małokalibrowego (86 pkt.) jak i z karabinu centralnego zapłonu (91 pkt.). Tym samym zwyciężył w dwuboju strzeleckim. Drugie miejsce w dwuboju przypadło Hubertowi Krupie (82 + 90), trzeci był Krzysztof Szymczak (81+ 90 ). Strzelający poza konkursem członkowie KŻR LOK w Warce – organizatorzy imprezy T. Orłowski i R. Kuśmierski osiągnęli odpowiednio wyniki: (88 + 91 pkt.) oraz (89 + 88 pkt.). Trzech najlepszych zawodników w dwuboju odebrało wspaniałe puchary, a w każdej konkurencji statuetki. Otrzymali również dyplomy. Trofea sportowe ufundowali: Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. Piotra Wysockiego w Warce. To jednocześnie organizatorzy memoriału. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach i w dwuboju otrzymali nagrody rzeczowe.

  Memoriał odbywa się pod patronatem Burmistrza Warki Dariusza Gizki.

  Zarząd KŻR LOK im. P. Wysockiego

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE