-0.2 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePierwsze wizyty u Generała Pułaskiego za nami!

  Pierwsze wizyty u Generała Pułaskiego za nami!

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. realizuje projekt pn. „Z wizytą u Generała Pułaskiego” w ramach tzw. Budżetu Obywatelskiego Mazowsze. W ramach projektu w okresie od maja do listopada (z wyłączeniem okresu wakacyjnego) zaplanowano aż 40 wycieczek szkolnych do wareckiego muzeum.

  Łącznie projekt adresowany jest do 2 000 uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz I klas szkół średnich z terenu trzech powiatów: grójeckiego, kozienickiego oraz piaseczyńskiego.  

  – Ideą projektu, którego realizacja możliwa jest za sprawą decyzji mieszkańców Mazowsza, którzy współdecydują o wydatkach publicznych w województwie jest promocja Warki oraz południowego Mazowsza, a także postaci wielkiego bohatera – Kazimierza Pułaskiego. Cieszy nas, że projekt zgłoszony przez mieszkańców naszego powiatu zyskał tak dużą liczbę głosów w zeszłorocznym głosowaniu, że możliwa jest realizacja niniejszej inicjatywy – mówi Andrzej Zaręba, Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  Dotychczas odbyło się 9 z zaplanowanych 40. wycieczek. Z wizytą u Generała gościliśmy my m.in. uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chmielewie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Publicznej Szkoły Podstawowej w Sielcu, Szkoły Podstawowej im.76 Pułku Piechoty w Augustowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Michałowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefan Czarnieckiego w Woli Chodkowskiej, Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino w Grabowie nad Pilicą, Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dobieszu.  Warto dodać, że dla uczniów udział w projekcie jest zupełnie bezpłatny. Realizator – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pokrywa wszelkie koszty związane z organizacją wycieczek od biletów wstępu do muzeum i opieki przewodnickiej, po  posiłek z regionalnych produktów podczas ogniska.

  W ramach całodniowych wycieczek uczestnicy zwiedzają ekspozycje stałe muzeum pod okiem wykwalifikowanych edukatorów,  odbywają spacer przyrodniczy po zabytkowym parku, a nade wszystko mają możliwość zintegrowania się podczas ogniska oraz wzięcia udziału w animacjach.

  – Bez wątpienia pomysł organizacji tego typu wydarzeń jest trafiony. Dla nauczycieli i wychowawców każdy z zaproponowanych aspektów (edukacyjny i integracyjny) jest wartością. Wszyscy uczestnicy wycieczek opuścili Warkę z dużą dawką wiedzy historycznej, ale także we wspaniałych nastrojach po miło spędzonym czasie z dala od szkolnej ławki. Zestaw pamiątkowych gadżetów pozwoli przypomnieć o miejscu i jego bohaterze w domowym zaciszu. Z doświadczenia wiem, że takie żywe lekcje historii na długo zapadają w pamięć – mówi Karol Jakubaszek, nauczyciel geografii z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Warki.

  Po przerwie wakacyjnej „Wizyty…” będą kontynuowane. Szkoły, które jeszcze nie brały udziału w projekcie, a są zainteresowane mogą skontaktować się z biurem Stowarzyszenia W.A.R.K.A. celem ustalenia dogodnego terminu.

  Koordynator: Marzena Pawłowska (mpawlowska@stowarzyszeniewarka.pl kom. 506 326 445).

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. składa serdeczne podziękowania firmie Twój Owoc Sp. z o.o. za nieodpłatne przekazanie jabłek na poczęstunek dla wszystkich uczestników wycieczek.

  Zadanie pn. „Z wizytą u Generała Pułaskiego” realizowane przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE