Więcej
  Strona głównaInstytucjePowiatowe obchody Dnia Strażaka w Grójcu

  Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Grójcu

  27 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka i 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

  Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości bryg. K. Kędzierę, który przyjął przedstawiciel Mazowieckiego Komendanta Woj. PSP st. bryg. Robert Haponiuk. Przybyłych gości powitał Komendant Pow. PSP w Grójcu mł. bryg. Marcin Błoński.

  Podczas okolicznościowego apelu z udziałem strażaków PSP i OSP z terenu powiatu zasłużonym wręczono odznaki „Zasłużonym dla ochrony przeciwpożarowej” medale Związku OSP, Odznaki Okolicznościowe i Dyplomy Mazow. Komendanta Woj. PSP Funkcjonariuszom PSP wręczono awanse na wyższy stopień służbowy. W uroczysty sposób wręczono kilku przedstawicielom seniorów OSP, decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego, które zostało wprowadzone w b. roku. Z gm. Warka świadczenie otrzymał dh. M. Niedziałek.

  Kapelan powiatowy grójeckich służb mundurowych ks. Robert Zalewski poświęcił nowy samochód kwatermistrzowski, zakupiony dla Komendanta PSP dzięki wsparciu Skarbu Państwa i Powiatu Grójeckiego.

  Starosta Grójecki przekazał w imieniu Rady Powiatu Grójeckiego symboliczny czek na 250.000 zł, jako wkład własny na zakup nowego samochodu gaśniczego dla Komendy Pow. PSP w Grójcu.

  Wszystkim przedstawicielom Zarządów Oddziałów Gminnych OSP wręczono pamiątkowe podziękowania za pomoc w walce z pandemią COVID-19 oraz pełną zagrożeń służbę, za zaangażowanie w działania podejmowane na rzecz ofiar wojny w Ukrainie oraz nieustanną dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Grójeckiego. Życzono bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.
  W imieniu Zarządu Oddziału Gm. OSP w Warce odebrał podziękowania dla Zarządu oraz wszystkich dwunastu jednostek OSP gm. Warka Prezes Zarządu Oddz. Gm. Marian Górski. Pod podziękowaniami podpisał się Starosta Grójecki K. Ambroziak, Prez. Rady Powiatu J. Karbowiak oraz Kom. Pow. PSP mł. bryg. M. Błoński.

  Uroczysty apel swoją obecnością zaszczycili parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych – Gm. Warka reprezentowała Z-ca Burmistrza Teresa Knyzio, władze Związku OSP z gmin pow. Grójeckiego – Zarząd Gminny OSP w Warce reprezentował Prezes Zarządu Oddz. Gmin Marian Górski i Komendant Gminny OSP H. Fudecki. Byli przedstawiciele w zaprzyjaźnionych z PSP służb i instytucji oraz sympatycy pożarnictwa.
  Podczas przemówień wielokrotnie podkreślano i doceniano rolę straży pożarnych w zapewnieniu bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i krajowym.

  Zarząd oddz. Gm. ZOSP RP w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE