12.8 C
Warka
środa, 22 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePołowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

  Połowa Lata w Warce „Podróż po Europie” za nami!

  Tematem tegorocznych wakacyjnych zajęć w Warce prowadzonych przez Miejsko Gminną Bibliotekę Publiczną, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego jest Podróż po Europie. Do tej pory odbyła się połowa zaplanowanych zajęć.

  Biblioteka

  Zajęcia wakacyjne rozpoczęły się od zajęć w Bibliotece. Ich tematem była podróż do Niemiec. Na tych zajęcia dzieci zapoznały się z twórczością Braci Grim. W ramach zajęć odbyła się inscenizacja jednej z baśni do której dzieci przygotowały scenografię a także rekwizyty. Tego dnia miał miejsce również konkurs plastyczny na najciekawsze zilustrowanie własnego pomysłu na zakończenie bajki. Zajęcia zakończyły się rozmaitymi zabawami ruchowymi.
  Kolejny dzień wakacyjny w Bibliotece to podróż do Dani – a tam poznanie znakomitego autora wielu baśni- Hansa Christiana Andersena. Po zaznajomieniu się z twórczością duńskiego pisarza odbył się konkurs na dopasowanie fragmentów baśni do ich tytułów, dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą ich ulubioną postać z baśni Andersena a na zakończenie odbyły się kalambury związane z tematem zajęć.

  Dworek

  Pierwszy dzień dworkowych zajęć rozpoczął się od spotkania z Policjantkami. Podczas prelekcji dzieci zostały uświadomione na temat zagrożeń podczas wyjazdów wakacyjnych, wypadów nad wodę a także konsekwencji wynikających z zażywania narkotyków i alkoholu. Druga część zajęć to podróż na Ukrainę. Dzieci zaznajomiły się z tradycjami oraz symbolami tego kraju. Na zakończenie zajęć wszyscy wykonali aniołki z włóczki barwach ukraińskiej flagi.
  W ramach kolejnych zajęć dzieci odbyły podróż do Portugalii. W pierwszej części zajęć zapoznały się z symbolami Portugalii. Wzięły udział w wielu zabawach ruchowych, dzięki którym m.in. poznały flagi europejskich krajów. Na zakończenie odbył się pokaz filmowy, podczas którego dzieci obejrzały bajkę o portugalskim byczku.
  Następne zajęcia odbyły się w Parku Linowym w Kozienicach. Uczestnicy zajęć mogli poczuć się jak na szwajcarskiej wspinaczce. Dzieci miały możliwość wyboru trzech stopni trudności. Wszyscy poradzili sobie doskonale z każdą z tras.
  Czystość i higiena podczas wakacji jest bardzo ważna, szczególnie w niepewnych czasie epidemii. Dlatego podczas kolejnych zajęć dzieci posłuchały prelekcji przedstawicielki Sanepidu w Grójcu. Na zakończenie tej części zajęć dzieci wykonały zdrowe soki. Kolejna część zajęć to podróż do Norwegii. Każdy uczestnik zajęć wykonał swój własny hełm Wikinga. Podczas warsztatów plastycznych dzieci zaznajomiły się techniką „rosnących farb” i za jej pomocą wykonały norweską flagę.

  Centrum Sportu i Rekreacji

  W ramach zajęć prowadzonych prze CeSiR odbyły się trzy różne turnieje sportowe: Mistrzostwa Świata w Pływaniu, MINIMUNDIAL 2022 oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie. Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zawodach co zaowocowało wspaniałymi wynikami. Każdy z zawodników spisał się na medal!

  To były wspaniałe trzy tygodnie zajęć! Zachęcamy do udziału w kolejnych atrakcyjnych zajęciach w ramach Lata w Warce. Szczegółowy harmonogram: www.dworek.warka.pl/lato2022

  Galerię zdjęć ZOBACZ TU.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE