Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZakończył się kurs języka polskiego dla Ukraińców

  Zakończył się kurs języka polskiego dla Ukraińców

  Dzięki dotacji jaką pozyskało Stowarzyszenie W.A.R.K.A. z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego udało się zorganizować kurs języka polskiego dla 45 osób z Ukrainy przebywających na terenie Warki i okolic.

  Jak podkreślał inicjator projektu Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Andrzej Zaręba podczas uroczystego zakończenia zajęć – Warto pomagać, warto wspierać uchodźców z naszego sąsiedniego kraju w lepszej asymilacji z naszym społeczeństwem i cieszy, że pozyskana podczas kursu wiedza pomoże im w codziennym funkcjonowaniu, w łatwiejszym załatwieniu urzędowych spraw czy chociażby w znalezieniu pracy. Certyfikaty uczestnikom projektu wręczyła dodatkowo prowadząca lekcje – Walentyna Strzyżewska.

  Projekt „Po polsku mówić każdy może – nieodpłatny kurs języka polskiego dla uchodźców – rodzin z Ukrainy” realizowany przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. we współpracy z Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE