21.4 C
Warka
środa, 27 września, 2023
Więcej
  Strona głównaSportZagłosuj na Justynę Kozdryk

  Zagłosuj na Justynę Kozdryk

  Fundacja SEDEKA w połączeniu z Galerią Sław Polskiego Sportu ogłasza plebiscyt 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością. W zestawieniu biorą udział wszyscy sportowcy z niepełnosprawnością, którzy w swoim sportowym dorobku posiadają przynajmniej jeden medal paraolimpijski.  Zawodnicy, którzy w przeciągu lat 1972 – 2012 stanęli na podium Igrzysk Paraolimpijskich automatycznie biorą udział w plebiscycie fundacji SEDEKA.

  Celem rankingu jest popularyzacja odmian dyscyplin sportowych osób niepełnosprawnych oraz wyłonienie najpopularniejszego krajowego paraolimpijczyka.  Polscy sportowcy z niepełnosprawnością w latach 1972 – 2012 na paraolimpiadach letnich oraz zimowych zdobyli łącznie 736 medali (266 złotych, 247 srebrnych,  223 brązowe).  W tym imponującym dorobku jest także lokalny akcent autorstwa Mistrzyni z powiatu grójeckiego. Justyna Kozdryk do dorobku medalowego polskiego paraolimpizmu dodała srebrny krążek. Mieszkanka Grójca podczas Igrzysk Paraolimpijskich Pekin 2008 wywalczyła tytuł wicemistrzyni paraolimpijskich w wyciskaniu sztangi leżąc.
  Od czasu pekińskiej paraolimpiady upłynęło już 5 lat. Przez ten czas Justyna Kozdryk nieustannie bryluje w swojej dyscyplinie. Sukcesywnie potwierdza swoją supremację poprzez wyjazdy na mistrzostwa świata, medale mistrzostw Europy czy prestiżowe zawody ciężarowców. Swoimi triumfami dostarcza niezliczonych wybuchów radości kibicom sportów ciężarowych. Codzienność i utrudnienia geograficzne często uniemożliwiają powiedzenia słowa dziękuję zasłużonym mieszkańcom. Plebiscyt 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością dają taką możliwość. To idealna okazja aby podziękować Justynie Kozdryk za jej osiągnięcia i wyrazić nasz podziw wobec osiągnięć i dokonań sportsmenki.

  Aby wesprzeć Justynę Kozdryk, bądź innego paraolimpijczyka, należy odwiedzić stronę internetową:

  http://sedeka.pl/plebiscyt-paraolimpijski#

  i oddać głos na wybranego sportowca.  Głosowanie potrwa do 31 października. Wyłoni ono czołowe grono 40 paraolimpikczyków, z których to Kapituła Plebiscytu wyłoni zwycięską dziesiątkę. Czołowi sportowcy niepełnosprawni 40-lecia zostaną zaprezentowani podczas  finałowej gali Plebiscytu 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE