-4.7 C
Warka
wtorek, 7 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRŚwięto Warki – 10 września 2022!

  Święto Warki – 10 września 2022!

  10 września 2022 r. na placu targowym w Warce odbędzie się coroczna impreza „Święto Warki”. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej estrady: Wilki, Boys, Kobranocka oraz Lili. Imprezę poprowadzi Maciej Smoliński.

  Program wydarzenia:

  16:00 – Animacje dla dzieci na scenie

  16:30 – Koncert LILI

  17:30 – Oficjalne otwarcie Święta Warki

  17:40 – Koncert BOYS

  19:00 – Koncert KOBRANOCKA

  20:00 – Konkursy z nagrodami

  20:30 – Koncert WILKI

  22:00 – Pokaz sztucznych ogni

  22:15 – Zabawa z DJ MAĆKIEM TOMCZYKIEM

  24:00 – Zakończenie

  Atrakcje dodatkowe: wesołe miasteczko (od godz. 14:00), ogródki grillowe i kramy.

  Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o. o.

  Wydarzenie współorganizowane jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Grupę Żywiec S. A. Browar w Warce, No1 Eventy.

   

  Na scenie zobaczymy:

  LILI – to trójka młodych ludzi – energicznych i pełnych zapału do tworzenia muzyki rozrywkowej. Gatunek muzyczny jaki reprezentują w swoich utworach to mieszanka muzyki klubowej ze współczesnym disco polo. Wyróżniają się ogromnych temperamentem na scenie, dzięki czemu ich koncerty są wyjątkowe. Tworzą od 2016 roku.

  BOYS – Piosenki zespołu Boys towarzyszą nam już od dziesiątek lat w trakcie najróżniejszych imprez, a wiele z nich zdążyło dorobić się statusu nieśmiertelnych klasyków disco polo! Charakterystyczne brzmienia oraz niepowtarzalny głos Marcina Millera towarzyszą nam już od 1991 roku, kiedy zespół wydał swoją pierwszą kasetę zatytułowaną „Dziewczyna z marzeń”. To właśnie wtedy Polacy po raz pierwszy usłyszeli taką piosenkę jak „Wolność”!

  Jedną z najważniejszych dat jest rok 1996 pełen fantastycznych wiadomości dla całej grupy. Zespół Boys zgarnął wówczas nagrody za płytę roku, a Marcin Miller został uhonorowany jako najlepszy wokalista. Dodajmy do tego jeszcze nagrodę otrzymaną podczas festiwalu w Opolu – jako jedyna grupa disco polo! Pod koniec lat 90 muzycy uznali, że przyszedł czas na powiew świeżości w ich utworach. Dzięki temu styl grupy Boys wzbogacił się o elementy muzyki tanecznej spod znaku amerykańskich boysbandów. Efektem pracy z nowymi brzmieniami była między innymi piosenka „Jesteś szalona”, do której bardzo szybko zaczęła tańczyć cała Polska.

  KOBRANOCKA – polski zespół punkrockowy założony w 1985 roku w Toruniu. Grupa początkowo działała jako Latający Pisuar. W latach 1986-2005 Kobranocka sześć razy występowała na festiwalu w Jarocinie. Kobranocka gra muzykę punk rockową z pacyfistycznymi tekstami opartymi o abstrakcyjną metaforykę. Teksty piosenek pisza Andrzej Michorzewski – psychiatra z zawodu. Największymi przebojami Kobranocki są piosenki: Kocham cię jak Irlandię (co ciekawe, utwór jest daleki od stylu grupy) oraz I nikomu nie wolno się z tego śmiać (cover Die Toten Hosen). Początki zespołu sięgają 1984 roku, kiedy to spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Kobra poznał Michorzewskiego, kiedy w 1984 roku trafił do szpitala psychiatrycznego w celu uniknięcia poboru do wojska. Michorzewski pokazał Kobrze swoje teksty (wśród nich List z pola boju). Kobra uznał, że warto założyć zespół muzyczny i skomponować melodię do tekstów. Pierwszy koncert pod nazwą Kobranocka odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu Poza Kontrolą.

  WILKI – wszystko rozpoczęło się od „Son Of The Blue Sky”, ale zanim doszło do nagrania tego hitu, Robert Gawliński długo poszukiwał muzyków do zespołu Wilki… Pierwszy album zespołu pt. „Wilki” ukazał się w maju 1992 roku i natychmiast okazał się bestsellerem. Wielki sukces miał swoje ciemne strony. W 1995 roku Robert Gawliński postanowił na rok, czy dwa zawiesić działalność zespołu. Ostatecznie przerwa przeciągnęła się. W 2000 roku ukazał się album kompilacyjny zespołu „Największe przeboje” zawierający piosenki wybrane zarówno z dotychczasowej dyskografii formacji, jak i solowego dorobku Gawlińskiego. Pod koniec kwietnia 2002 do rozgłośni radiowych trafiła „Baśka”, pierwszy singiel z nowej płyty będący jednocześnie piosenką premierową Festiwalu Opole 2002. Utwór zdobył główną nagrodę na festiwalu w Opolu i stał się niekwestionowanym przebojem lata. W 2004 roku na rynek trafia nowy album zatytułowany „Watra”. Promujący ją teledysk do piosenki „Bohema” budzi wielkie zainteresowanie.

  Zimą 2018/2019 zespół postanowił spełnić prośby fanów i wyruszył w trasę z projektem WILKI AKUSTYCZNIE grając przy wyprzedanych salach w eleganckich klubach i filharmoniach. Od marca aż do końca 2020 r. zespół nie koncertował w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią. W 2021 z tego samego powodu odbyło się tylko kilka plenerowych imprez. Jednak Robert Gawliński wykorzystał ten czas na komponowanie piosenek i współpracę z producentem, Kubą Galińskim. Nad częścią materiału zespół pracował zdalnie, a część została nagrana w Piwnicy u Galińskiego. 28 marca 2022 roku Wilki zaprezentowały pierwszy singel „Liczysz się tylko ty” do którego teledysk zrealizowała Grupa 13. Płyta zatytułowana „Wszyscy marzą o miłości” będzie miała swoją premierę w drugim półroczu 2022 roku.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE