Więcej
  Strona głównaSportPiotr Plesiewicz pojedzie w Maratonie Warszawskim!

  Piotr Plesiewicz pojedzie w Maratonie Warszawskim!

  Już w najbliższa sobotę, czyli 28 września, Piotr Plesiewicz zawodnik klubu Ostoja Winiary Warka Start Radom spróbuje zaliczyć kolejny przystanek na swojej drodze do kariery kolarza ręcznego. Wystartuje on bowiem w prestiżowym Maratonie Warszawskim, czyli imprezie zrzeszającej najlepszych dystansowców kraju.

  Na najlepszych kolarzy ręcznych Polski w sobotę będzie czekała ponad 42-kilometrowa trasa wiodąca przez pętle okrążające Stadion Narodowy. Zawodnicy wystartują o godzinie 16.00. Organizatorzy imprezy zapewniają, że trasa XXXV Maratonu Warszawskiego Handbike prócz tego, że jest niezmiernie widowiskowa,  jest także bardzo wymagająca i trudna pod względem technicznym. Chęć udziału w tegorocznej edycji maratonu Warszawy w odmianie handbike zadeklarowała rzesza chętnych. Wśród nich nie zabraknie krajowej czołówki, czyli kolarzy ręcznych brylujących na polskich trasach kolarstwa szosowego osób niepełnosprawnych. W stawce maratonu obecny będzie także dwukrotny Mistrz Paraolimpijski z Londynu Rafał Wilk.
  Maraton Warszawski to druga z rzędu prestiżowa impreza, w której zaprezentuje się Piotr Plesiewicz. Podopieczny trenera Mirosława Malca na początku września zanotował na swoim kolarskim koncie udany debiut w świecie dyscypliny handbike. W mistrzostwach Polski kolarstwa szosowego osób niepełnosprawnych reprezentant gminy Warka dwukrotnie uplasował się w czołowej „10” konkurencji. Ten bardzo obiecujący wynik potwierdził prognozy Mirosława Malca. Trener z Warki od początku uważał, że przeznaczeniem Piotra Plesiewicza jest rower ręczny. Teraz obaj panowie starają się dopomóc przeznaczeniu poprzez różnorodne formy treningu. Teraz, czeka ich odskocznia od codziennego treningu, którą będą prestiżowe zawody.

  informacja: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE