Więcej
  Strona głównaSportJustyna Kozdryk zwycięża na inaugurację sezonu

  Justyna Kozdryk zwycięża na inaugurację sezonu

  Po wakacyjnej przerwie Justyna Kozdryk, a wraz z nią sporty ciężarowe, wraca do rywalizacji. Jesienną odsłonę wyciskania sztangi leżąc zainaugurowały zawody z cyklu Bartosz, czyli integracyjny turniej jednoczący rywalizację osób pełnosprawnych oraz sportowców z dysfunkcjami.  Tegoroczna edycja nadwiślańskich zawodów była już 12. odsłoną Bartosza.   Odbyła się ona 28 września w tarnobrzeskiej hali widowiskowo-sportowej tamtejszego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podobnie jak w minionych odsłonach turnieju, tak i w tym roku, zawody Bartosz zgromadziły rzeszę miłośników sportów ciężarowych.

  Jedyną reprezentantką barw regionu grójeckiego w tarnobrzeskiej rywalizacji była Justyna Kozdryk. Aktualna mistrzyni Starego Kontynentu do zawodów przystąpiła bez większego przygotowania. Po nader udanym sezonie wiosennego wyciskania sztangi, mistrzyni z Grójca postanowiła zrobić sobie zasłużone długie wakacje, które nieco złagodziły cykl treningowy. Odpoczynek jednak nie wpłynął negatywnie na formę Justyny Kozdryk. Podopieczna Mirosława Malca potwierdziła swoją świetną dyspozycję podczas XII Nadwiślańskiego Turnieju w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Bartosz 2013. Justyna Kozdryk zaliczyła wszystkie trzy próby, w których wycisnęła sztangi o wadzę 80 kg, 85 kg oraz 87 kilogramów. Rezultaty te okazały się barierą nie do pokonania dla pozostałej części stawki, która musiała ponownie uznać wyższość Justyny Kozdryk, która tym samym wywalczyła 1. miejsce podczas integracyjnego Pucharu Bartosz.

  Pierwszy akt ciężarowej jesieni już za nami. Zwycięstwo w zawodach inaugurujących sezon zawsze zwiększa apetyty i wzbudza oczekiwania na kolejne triumfy. A te mogą nadejść w bardzo niedługim czasie.  Już w najbliższy weekend podopieczni Mirosława Malca będą rywalizowali w Mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbędą się w Bydgoszczy. O tytuł najlepszego ciężarowca kraju powalczą Justyna Kozdryk, Piotr Plesiewicz, Jacek Górecki oraz Sebastian Wiśniewski.

  bartosz

  informacja: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE