Manifestacja wiary w Warce – szczegóły w ogłoszeniach parafialnych

Parafie 29 września 2013
Manifestacja wiary w Warce – szczegóły w ogłoszeniach parafialnych

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela zwykła 29.09.2013 r.

1. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania odbywa się w parafii, na terenie której mieszkamy. Przygotowanie trwa minimum 2 lata. Taka jest opinia, decyzja Ks. Arcybiskupa Kazimierza Kardynała Nycza i odpowiedzialnych za parafie proboszczów, czasem przygotowanie jest krótsze, ale będzie to zanikało. Bardzo zależy nam na młodzieży, dlatego przygotowanie w naszej parafii trwa 2 lata.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, którzy przybyli na spotkanie w miniony czwartek. Współpraca między rodzicami i duszpasterzami jest pilnie potrzebna. Takie spotkania będą co miesiąc. Wszyscy wspólnie przygotowujemy młodzież do Sakramentu Bierzmowania – księża, siostry, rodzice, cała parafia. Naszą przyszłością jest młodzież. Nigdy dość troski o młodzież.

2.W październiku Nabożeństwa Różańcowe będą się odbywały po Mszy Św. wieczornej. Msza Św. o 18:00,Różaniec o 19:00. Różaniec specjalnydla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16:30.

Na pierwszym Różańcu 1 października, we wtorek różańce otrzymają dzieci z klas II i pobłogosławimy różańce wszystkich dzieci.

Prosimy o mobilizację wszystkie Wspólnoty Różańcowe. Jest to ich miesiąc.

3. 3 października( czwartek ) Msza Św. o godz. 18:00.Po Mszy Św. spotkanie grupy dorosłych Misji Św. Tereski.

4.4 października pierwszy piątek miesiąca. Msza Św. o godz. 7:00 i 18:00, dzieci zapraszamy na 16:30, młodzież i rodziców na 19:30.

Od godz. 10:00 księża będą odwiedzać chorych.

5. 5 października pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8:00 Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkie Wspólnoty Różańcowe.

6.13 października w niedzielę w rocznicę zakończeń Objawień Fatimskich będzie specjalne wydarzenie – Fatima w Warce.

18:00 Msza Św. w naszym kościele, o godz. 19:00 wyruszy Procesja Fatimska z modlitwą różańcową do kościoła św. Mikołaja. Tam odbędzie się Akt oddania i poświęcenia całej Warki Niepokalanemu Sercu Maryi zgodnie z jej Objawieniami w Fatimie. Tego dnia Ojciec Święty Franciszek cały świat w jego trudnym momencie historii odda Niepokalanemu Sercu Maryi. Niech to będzie wielka modlitwa, wielka manifestacja wiary w Warce. Zgodnie z prośbą Ojca Świętego wychodzimy z naszą wiarą na ulice. Wszyscy zabieramy światło (świece, znicze, latarki, lampiony).

7. Także 13 października będzie Dzień Papieski Błogosławionego Jana Pawła II.Organizujemy akcję zbierania pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

8. Trwa kurs przedmałżeński: Niedziela Msza Św. godz. 18:00, o godz. 19:00 Konferencja.

źródło: Strona parafii M.B. Szkaplerznej w Warce

Udostępnij:
← Ogłoszenia parafialne M.B. Szkaplerzna Wieści z parafii - ogłoszenia parafialne →

Dodaj komentarz