-4.7 C
Warka
wtorek, 7 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej256 kolarzy wystartowało w wareckim etapie ŻTC BIKE RACE

  256 kolarzy wystartowało w wareckim etapie ŻTC BIKE RACE

  21 sierpnia Warka stała się polskim centrum kolarstwa… Wszystko za sprawą V Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego oraz przedostatniego etapu wyścigu ŻTC Bike Race. W sumie aż 256 zawodników z całej Polski zjawiło się na starcie aby rywalizować o zwycięstwo. Pierwszych zawodników na trasę „wypuścili”: Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Komendant Komisariatu Policji w Warce kom. Paweł Lewandowski oraz dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba.

  Kolarze w ramach dwóch cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE rywalizowali na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej. Do pokonania mieli od 1 do 3 rund, każda o długości 33 kilometrów. Start i meta usytuowane były w samym centrum Warki, na rynku, a trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Piaseczno pod Warką, Dębnowolę, Klonową Wolę, Ostrołękę, Przylot, Mniszew, Rozniszew i Zakrzew. Zawody w Warce były przedostatnim wyścigiem z całego cyklu. Finał odbędzie się w Żyrardowie.

  Wśród startujących było 9 zawodników reprezentujących Warkę. W wyścigu SUPER PRESTIGE najlepsi byli: Marcin Ziemecki (w kat. M50 zajął 1 miejsce i 7 w kat. open) i Radosław Wasilewski (19 m. w kat. M40). W wyścigu FIT RACE najlepsi byli: Przemysław Walczak, który zameldował się na mecie jako 6 w całym wyścigu (4 m. w kat. M2), Emil Kiliański (7 m. w kat. M2) i Michał Jaworski (9 m. w kat. M2). Ponadto w wyścigu FIT RACE Warkę reprezentowali: Robert Jastrzębski (M3), Łukasz Werbanowski (M4), Grzegorz Sadowski (M4), Mariusz Korcz (M5), Igor Strzeżek (M3).

  Dekoracji zwycięzców w wyścigach SUPER PRESTIGE i FIT RACE dokonali: prezes ŻTC Kazimierz Kwiatkowski wspólnie z dyrektorem „Dworku na Długiej” Andrzejem Zarębą.

  Organizatorami zmagań kolarskich w Warce było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów a lokalnymi partnerami: Samorząd Warki, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Sklep Rowerowy ROWEROLOGIA oraz firma KLONDAIK. 

  Pełna galeria zdjęć na www.ztc.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE