9.7 C
Warka
piątek, 24 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiXXVIII ,,Wieczór z Kulturą’’ VIVALDI / OSIECKA NOWE CZTERY PORY ROKU

  XXVIII ,,Wieczór z Kulturą’’ VIVALDI / OSIECKA NOWE CZTERY PORY ROKU

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na XXVIII koncert z cyklu ,,Wieczór z Kulturą’’.  W programie przepiękny koncert VIVALDI / OSIECKA Nowe Cztery Pory Roku w wykonaniu:

  Anna Wandtke – skrzypce,
  Piotr Kopietz – akordeon,
  Jacek Małachowski – akordeon,
  Sebastian Wypych – słowo mówione, kontrabas.

  21 października o godz. 18.00 spotkajmy się i posłuchajmy nowatorskiego opracowania ponadczasowych Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego. Artyści zabiorą nas w niezwykłą podróż w świat natury i żywiołów widzianych na nowo z elementami nowatorskich oraz otwartych improwizacji.

  Informacje organizacyjne:
  -Bilety na koncert w cenie 60zł od osoby będzie można zarezerwować przez Internet pod adresem rezerwacja@muzeumpulaski.pl lub w kasie muzeum: tel. 48/667 20 20 w.21
  -Ilość miejsc jest ograniczona.

  Sala koncertowa Muzeum, ul. K. Pułaskiego 24, Warka 

  Anna Wandtke – skrzypaczka, solistka, kameralistka, kompozytorka, organizator wydarzeń kulturalnych. Anna Wandtke to skrzypaczka, o niezwykle wyrazistej osobowości muzycznej. Jej grę charakteryzuje ogromna wrażliwość muzyczna, głęboka ekspresja wyrazu. Dzięki wyjątkowemu podejściu do brzmienia insrumentu oraz błyskotliwej, wirtuozowskiej technice Artystka z imponującą swobodą realizuje idee muzyczne, prowadząc słuchacza poprzez płynną narrację muzyczną w świat wyjątkowych dźwięków z kręgu nie tylko muzyki klasycznej, ale i nierzadko fuzji z jazzem, flamenco, muzyką world.
  Sebastian Wypych – artysta – solista, kameralista, pedagog, kompozytor, organizator, doktor sztuk muzycznych, pomysłodawca wielu projektów artystycznych, w tym także festiwali muzycznych, podróżnik, skipper / żeglarz, producent. Prowadzi bardzo żywą działalność koncertową, jako solista i kameralista oraz organizacyjną i producencką.
  Działalność impresaryjną i organizacyjną prowadzi od 2007 roku kierując, jako CEO działaniami biura koncertowego Best-Art Concept /www.bestartconcept.com/. Współzałożyciel i Wiceprezes Stowarzyszenia „HUMANA ARS MUSICA”.
  W latach 2012-2017 roku związany z Warszawską Operą Kameralną jako Kierownik Artystyczny Pionu Opera/Off.
  Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor.
  Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie akordeonu. Swoje umiejętności wykonawcze doskonalił podczas stypendium na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu (Austria). Ukończył również studia podyplomowe w zakresie zarządzania kulturą na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu artystów koncertujących na niezwykle rzadkim instrumencie – francuskiej akordinie.
  Jacek Małachowski (ur. 1983 r.) – akordeonista, kameralista, pedagog.
  Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił również pod kierunkiem m.in. Jurija Szyszkina, Miki Vayrynena, Fridriecha Lipsa, Vladimira Murzy, Alexandra Dmitriewa.
  Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J & S Pro Bono Poloniae.

  Zapraszamy!

   

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE