Więcej
  Strona głównaInstytucjeParafieOgłoszenia parafialne M.B. Szkaplerzna

  Ogłoszenia parafialne M.B. Szkaplerzna

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVII Niedziela zwykła 6 października 2013 r.

  1. W niedzielę 6.10. z polecenia Episkopatu Polski po Mszy Św. zbierano ofiary do puszek na pomoc dla udręczonej ludności w Syrii.

  2. Nabożeństwa Różańcowe dla dorosłych i młodzieży Msza Św. o 18.00,o 18.30 modlitwa różańcowa. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30.

  3. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania – I i II rok formacji, w tym tygodniu i w następnych spotkania formacyjne w małych wspólnotach.

  4. Za tydzień – 13 października o godz. 12.00 miesięczne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 12.00 Msza Św., o godz. 13.00 katecheza dla rodziców i dzieci.

  5. W najbliższą sobotę – 12 października zapraszamy na specjalny różaniec o godz. 18.30, w jedności z modlącym się całym światem katolickim w wigilię oddania świata Niepokalanej Matce Kościoła.

  6. W roku 1917 Matka Boża w Fatimieobjawiła się trójce dzieci – pastuszkom. Przez nich wezwała świat do modlitwy różańcowej, do pokuty i oddania świata Jej Niepokalanemu Sercu. Przekazała także tajemnice dotyczące przyszłości świata i Kościoła. Objawienia te były także wezwaniem o modlitwę w intencji nawrócenia Rosji. Objawienia miały miejsce od maja do października do 13 dnia każdego z tych miesięcy, a więc tuż przed Rewolucją bolszewicką w Rosji. Za kilka lat będzie stulecie Objawień Fatimskich. Przygotowujemy się do tej rocznicy 9 – letnią Nowenną. Najbliższa niedziela 13 października będzie 96- tą rocznicą tych objawień. Tego dnia Ojciec Święty Franciszek odda cały świat Niepokalanemu Sercu Maryi.

  Pragniemy, aby 13 października był dniem Fatimy w Warce. Zapraszamy wszystkich do kościoła M. B. Szkaplerznej na godz.18.00, odprawimy uroczystą Mszę św. o Matce Bożej Fatimskiej ze specjalnym kazaniem. O godz.19.00, z tegoż kościoła wyruszy Procesja Fatimska do kościoła Św. Mikołaja, w którym dokonamy Aktu oddania Warki Niepokalanemu Sercu Maryi.

  Na procesję bierzemy ze sobą światło (znicze, świece, lampiony, latarki elektryczne). Niech to wydarzenie będzie w obliczu niepokojących zjawisk na świecie i niszczenia Kościoła Katolickiego wielką modlitwą za cały świat i nas samych. Niech to będzie także wielka manifestacja wiary warczan obu parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

  info: http://matkaboza-warka.pl

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE