Strona głównaInstytucjeCeSiRWystartowały rozgrywki siatkówki I ligi mazowieckiej kobiet

Wystartowały rozgrywki siatkówki I ligi mazowieckiej kobiet

7 października podczas inauguracyjnego meczu sezonu 2022/23 Warka zmierzyła się na wyjeździe z drużyną GROM Przytyk. Mecz od początku był bardzo wyrównany i dostarczył sporo emocji zgromadzonym kibicom. Pierwszy set padł łupem gospodyń, ale WTS nie pozostało dłużne i w drugiej odsłonie meczu doprowadziło do remisu 1:1. Kolejny set to lepsza gra Gromu Przytyk, ale w czwartej części warecka drużyna wróciła na dobre tory i znów był remis 2:2. O zwycięstwie decydował tiebreak. Ponowie oba zespoły szły punkt za punkt. Niestety po zmianie stron, znakomitą zagrywką popisała się zawodniczka Gromu, która spokojnie poprowadziła swój zespół do zwycięstwa. Tym samym w pierwszym ligowym spotkaniu po ciekawej grze WTS Warka przegrywa z GROM Przytyk 2:3. KS Grom Przytyk – WTS Warka (3:2) 25:23, 23:25, 25:19, 23:25, 15:9.

W kolejnych dwóch meczach szczęście nie sprzyjało wareckiej drużynie i oba zakończyły się wynikiem 0:3. 16 października WTS na wyjeździe zmierzył się z UKS JOKER Kozienice. Na początku każdej partii, rywalki odskakiwały na kilka punktów dzięki seriom znakomitych zagrywek, ale drużyna WTS Warka potrafiła odrobić straty. Niestety końcówki setów należały do gospodyń, które zakończyły sety kolejno: 25:21, 25:19 i 25:21.
    W ostatnim meczu, który odbył się 23 października w Warce, żeńska drużyna WTSu zmierzyła się z wiceliderkami grupy UKS Orlęta Raszyn. Mecz od początku nie należał do łatwych, rywalki zdecydowanie przeważały na boisku. Pomimo to w trakcie spotkania wywiązywało się kilka ciekawych pojedynków i wymian, ale brakowało skuteczności i szybkości gry by rywalizować na podobnym poziomie. Raszyn nie pozwolił sobie ma stratę żadnego seta i mecz zakończył pewnym zwycięstwem. WTS Warka  – UKS Orlęta Raszyn 0:3 (14:25, 10:25, 12:25)

20 listopada WTS Warka zagra z GROM Przytyk i 27 listopada z Kozienicami. Zapraszamy na te spotkania.