2.5 C
Warka
środa, 1 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWernisaż wystawy malarstwa Edyty Romanowskiej

  Wernisaż wystawy malarstwa Edyty Romanowskiej

  2 grudnia o godz. 18 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Edyty Romanowskiej.

  Autorka tworzy od ponad dwudziestu lat. Zafascynowana formą i możliwościami kreatywnego postrzegania rzeczywistości. Zaczynała od przestrzennych prac z tworzyw naturalnych, sznurów, gałęzi i tkanin. Zainteresowanie fakturą doprowadziło do wykształcenia własnego stylu w malarstwie.

  Na co dzień związana ze sztuką zarówno w sferze pasji, jak i zawodowej. Fundatorka oraz prezeska Fundacji na rzecz Rzeźby Polskiej im. Zbigniewa Maleszewskiego. Organizatorka wystaw stałych i czasowych w siedzibie fundacji; prowadzi „Stałą Galerię Plenerową”  i „Pracownię Otwartą Zbigniewa Maleszewskiego”.

  Jej prace bazują na fakturze oraz grze barw i kolorów, interpretują zmienną rzeczywistość, nadają emocjom formę zaskakujących wzorów lub przeciwnie – geometrycznych uporządkowań. Stanowią przyciągający punkt przestrzeni, z którą mogą kontrastować lub stanowić jej nierozerwalny element.

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE