Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejUrodzinowy „dWorek z Piosenką”

  Urodzinowy „dWorek z Piosenką”

  Logo DWOREK Z PIOSENKA

  18 października, po wakacyjnej przerwie do „Dworku na Długiej” w Warce wraca piosenka autorska. Kolejny cykl koncertów rozpocznie koncertem urodzinowym współautor projektu – Darek Rączka z zespołem Fantasmagoria. Poza dobrą muzyką i poezją będzie tort gdyż lider zespołu obchodzić będzie właśnie tego wieczoru… urodziny i chyba nie będzie lepszego prezentu niż pełna sala przyjaciół i osób dla których słowo w piosence jest równie ważne a może nawet ważniejsze niż sama muzyka.

  Fantasmagoria – zespół muzyczny założony w Warce przez Dariusza Rączkę, jego nieustającego lidera, głównego kompozytora i autora niektórych tekstów. Początki zespołu sięgają roku 1998. Debiut: 2001 r. Jednak podstawa obecnego składu okrzepła w 2011 r. W repertuarze zespołu znajdujemy wyraziste, dobre teksty (najczęściej napisane przez prawdziwych, zwykle umarłych już poetów) zaaranżowane klasycznie, balladowo. Grupa nie stroni jednak od różnych stylów muzycznych. Można tu znaleźć także elementy bluesa, swingu czy nawet reggae i bossanovy. Obecny skład: Dariusz Rączka (śpiew, gitara akustyczna, harmonijka, kompozycje), Anna Kolasa-Rączka (śpiew), Piotr Czechowski – (cajon, perkusjonalia, gitary różne, aranżacje), Maciej Rejmentowski (gitary różne, aranżacje), Artur Stypułkowski (gitary różne, aranżacje) , Piotr Bryda (instrumenty klawiszowe).

  Zespół, jak i sam lider niejednokrotnie udowadniał na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach wysoką jakość wykonywanej muzyki o czym świadczą zdobyte nagrody i wyróżnienia, m.in. podczas I Festiwalu Piosenki Dołującej w Zimnych Dołach k/Zalesia Górnego, na Ogólnopolskich Spotkaniach z Balladą w Iłży, w Ogólnopolskim Festiwalu im. Wojtka Belona w Busku Zdroju, w Ogólnopolskim Turnieju im. Jana Kochanowskiego w Pionkach…

  Zapraszamy 18 października o godz. 19:00 na urodzinowy koncert Darka Rączki i zespołu Fantasmagoria  do „Dworku na Długiej” w Warce, wstęp wolny.

  Kolejne koncerty z cyklu „dWorek z Piosenką”:

  • 22.11.2013 – Tomasz Krzymiński
  • 24.01.2014 – Dariusz Rubin z zespołem
  • 14.03.2014 – Andrzej Brzeski i Mirosław Kozak
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE