Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejBożonarodzeniowy Jarmark pełen dobroci, serdeczności i wzruszeń

  Bożonarodzeniowy Jarmark pełen dobroci, serdeczności i wzruszeń

  Zastanówmy się – co bardziej lubimy – przygotowania do świąt czy same święta? W przygotowaniach dzieje się coś magicznego, jakaś niezwykła siła, która wywołuje uśmiech na naszych twarzach mimo pędu, mnóstwa niezałatwionych spraw i działania niemalże zawsze na ostatnią chwilę. Ubieramy choinki, kupujemy prezenty, ustalamy potrawy wigilijne i czekamy na czas spotkań ze znajomymi i rodziną. Jednym z takich momentów jest Warecki Jarmark Bożonarodzeniowy! To piękne chwile, które przyciągają całą warecką społeczność. Patrzymy na dzieci swoje i sąsiadów występujących na scenie. Spotykamy kiermaszowych wystawców od których rokrocznie kupujemy świąteczny stroik. Życzymy wesołych świąt i zdrowia. I nagle czas jakby się zatrzymuje, okazuje się, że najważniejsze w tym czasie są spotkania z ludźmi, wzruszenia których doświadczamy – nie zaś całe świąteczne zamieszanie…

  Właśnie 18 grudnia w Warce w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce odbył się Warecki Jarmark Bożonarodzeniowy. Dzięki temu, że przeniesiony został pod dach organizatorzy mogli zaoferować większy wachlarz atrakcji dla dzieci, np. darmowe dmuchańce, które zawsze cieszą się dużym powodzeniem.

  Podczas wydarzenia odbył się kiermasz charytatywny, w którym wzięło udział 10 wystawców:

  • LO im. Piotra Wysockiego w Warce
  • Zespół Szkół im. 1 PLM „Warszawa” w Warce
  • Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu – Filia w Nowej Wsi
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kard. St. Wyszyńskiego we Wrociszewie
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Klub Złotego Wieku
  • Stowarzyszenie ANIMATOR
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu TĘCZA

  Święta to czas, kiedy otwierają się nasze serca, chcemy wtedy dzielić się dobrem. W ramach jarmarku odbyła się akcja charytatywna dla Eli Woźniak – bibliotekarki z Zespołu Szkół im. I PLM „Warszawa” w Warce. Zebrane fundusze pozwolą jej poddać się terapii, która mamy nadzieję przywróci zdrowie! W ramach „Charytatywnej Kawiarenki”, która działała przed wareckimi kościołami i w SP1 oraz akcji pakowania zakupów w sklepach udało się uzbierać ponad 50 tys. zł! Dodatkowo dzięki zbiórce poprzez portal Elżbieta Woźniak – zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl gdzie już udało się zebrać ponad 60 tys. zł brakuje niewiele – mniej niż 40 tys. zł. Może warto kliknąć i pomóc? Dobro wraca!

  Iście świąteczna scena gościła wspaniałe występy dzieci z SP nr 1 w Warce przy akompaniamencie nauczyciela muzyki Karoliny Nowak, dzieci z Przedszkola Samorządowego „Bajkowy Statek” w Warce, dzieci z PSP we Wrociszewie. Wystąpili także laureaci konkursu wokalnego mini Warka Music Show, a także sekcja wokalna działająca w Dworku na Długiej prowadzona przez Katarzynę Ambroży.

  Dużym powodzeniem cieszyła się specjalnie przygotowana świąteczna scenka gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem, częstując się jednocześnie słodkim upominkiem.

  Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową, a także odbyło się głosowanie publiczności, która nie miała łatwego zadania wybierając tą najpiękniejszą. Do konkursu wpłynęło niemalże 400 prac! TU ZOBACZ WYNIKI KONKURSU

  Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy SP nr 1 w Warce pod okiem koordynatorki Doroty Macioszek przygotowała dla dzieci malowanie buziek, a z baloników tworzyła zwierzątka i inne balonikowe stworki. Na zewnątrz na wszystkich chętnych czekało ognisko na którym można było upiec jabłka. Grupa WGR Cars przygotowała arsenał świątecznie ozdobionych aut.

  Ważnym momentem było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez wareckich Harcerzy wszystkim odwiedzającym Jarmark. Najpierw światełko trafiło w ręce przedstawiciela samorządu – Wiceburmistrz Teresy Knyzio, a następnie do wszystkich  chcących mieć je przy wigilijnym stole.

  Świąteczno-noworoczne życzenia uczestnikom Jarmarku złożyła nie tylko Wiceburmistrz Warki ale również obecny podczas pierwszej części wydarzenia Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak.

  Organizatorzy i partnerzy wydarzenia: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa nr 1 im. P. Wysockiego w Warce, Zespół Szkół im. I PLM „Warszawa” w Warce, No. 1 Eventy, ABC Dziecka, Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce, WGR Cars, addesigner.pl dziękują wszystkim, którzy odwiedzili Warecki Jarmark Bożonarodzeniowy!

  Foto: Rafał Dinica – Blade Photo

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE