3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeZarząd Oddziału Gminnego ZOSP w Warce

  Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP w Warce

  21 grudnia 2022 r. w siedzibie OSP Grzegorzewice odbył się Zarząd Oddz. Gminnego ZOSP RP w Warce. Na posiedzenie Zarządu przybyli goście w osobach: mł. bryg. Marcin Błoński – Kom. Pow. PSP w Grójcu, Dariusz Gizka – Burmistrz Warki, Teresa Knyzio – zastępca Burmistrza, Wojciech Kanarek – insp. do spraw p. pożarowych. Zebranie prowadził Prezes Zarządu Oddz. Gm. Marian Górski.

  Na początku posiedzenia odbyła się miła uroczystość wręczenia 12 przedstawicielom OSP w Warce podziękowań za pomoc i zaangażowanie w akcji Warka dla Ukrainy oraz podziękowań dla OSP wręczonych w Dniu Strażaka w Grójcu. Dyplomy i podziękowania wręczali Marcin Błoński – Kom. Pow. PSP i Dariusz Gizka – Burmistrz Warki.

  Prezes Zarządu M. Górski w swoim wystąpieniu przedstawił informacje z posiedzenia Zarządu Oddz. Pow. ZOSP w Grójcu, przybliżył wskazówki organizacyjno-programowe do przeprowadzenia zebrań sprawozdawczych w OSP woj. mazowieckiego, ogłosił że po dwuletniej przerwie wznawiamy eliminacje gminne do turnieju wiedzy pożarniczej pt. ,,Młodzież zapobiega pożarom, a eliminacje gminne muszą być przeprowadzone do 15 lutego b.r., poinformował o planowanych zawodach pow. w piłce nożnej, które odbędą się w Mogielnicy, zawodach strzeleckich dla OSP gm. Warka i ewentualnych zawodach strzeleckich na szczeblach powiatowych dla OSP oraz przedstawił uzgodniony z OSP harmonogram zebrań sprawozdawczych. Kom. Gminy Henryk Fudecki przybliżył bieżące sprawy związane ze szkoleniem, udziałem w zawodach i ćwiczeniach. Insp. Kanarek z ramienia Urzędu Miejskiego przybliżył sprawy organizacyjne, finansowe i zmiany związane z funkcjonowaniem OSP. Kom Pow. PSP mł. bryg. Marcin Błoński zapoznał z aktualnymi zadaniami PSP w połączeniu z funkcjonowaniem OSP, planowanym spotkaniu z zastępcą Kom. Wojewody PSP ds. OSP z przedstawicielami wszystkich OSP z terenu pow. grójeckiego oraz przybliżył temat szkoleń.

  Burmistrz Warki zapoznał przybyłych z realizacją inwestycji gminnych, planowanych działaniach. Ze względu, że Sesja Rady Miejskiej miała się odbyć pod koniec roku dane finansowe dot. Inwestycji i funkcjonowania gminy będą znane po uchwaleniu Budżetu przez Radę.

  Na zakończenie Zarządu zaproszeni goście złożyli świąteczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

  Komunikaty Zarządu Oddz. Gm. ZOSP RP:

  1. Gminne eliminacje do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej odbędą się w PSP Konary 6 lutego b.r. o godz. 10:00. Zgłoszenia do turnieju należy dostarczyć mailowo lub na piśmie do Urzędu Miejskiego do insp. W. Kanarka do dn. 1 lutego b.r. z podaniem osób i w jakiej grupie wiekowej będą startowali. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Warki D. Gizka.
  2. Zawody strzeleckie dla OSP gm. Warka odbędą się w dn. 22 kwietnia b.r. o godz. 9:00 na strzelnicy miejskiej. Patronat nad zawodami objął Burmistrz Warki.
  3. Harmonogram zebrań sprawozdawczych:
  • OSP Ostrołęka – 20.01,
  • OSP Konary – 27.01,
  • OSP Opożdżew – 02.02,
  • OSP N. Wieś – 04.02,
  • OSP Piaseczno – 07.02,
  • OSP Michałów Dolny – 10.02,
  • OSP Laski – 18.02,
  • OSP Michalczew – 24.02,
  • OSP Grzegorzewice – 04.03,
  • OSP Gąski – 10.03,
  • OSP Warka – 12.03.

  Początek zebrań o godz. 17:00 za wyjątkiem OSP Branków godz. 16:00 i OSP Warka godz. 10:00. W zebraniach będą uczestniczyli Przedstawiciele Zarządu Oddz. Gminnego, przedstawiciele Urzędu Miejskiego na czele z Burmistrzem oraz w wytypowanych jednostkach przedstawiciele Kom. Pow. PSP w Grójcu.

  Prezydium Zarządu Oddz. Gm. składa podziękowania OSP w Grzegorzewicach za użyczenie Sali.

  Zarząd Oddz. Gm. ZOSP RP w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE