Więcej
  Strona głównaBlogiGloria Victis. Powstanie Styczniowe - 160. ocznica zrywu. – wystawa plenerowa

  Gloria Victis. Powstanie Styczniowe – 160. ocznica zrywu. – wystawa plenerowa

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wystawę plenerową Gloria Victis. Powstanie Styczniowe – 160. ocznica zrywu.

  Rok 2023 jest Rokiem Powstania Styczniowego. Powstanie to było największym i najdłużej trwającym polskim powstaniem narodowym, które odbiło się szerokim echem w całej Europie. Swoim zasięgiem objęło Królestwo Polskie i ziemie zaboru rosyjskiego. Wystawa Gloria Victis. Powstanie Styczniowe – 160. rocznica zrywu przybliża zagadnienia związane z powstaniem, jego genezę i przebieg. Przypomina także o walce powstańczej na Ziemi Wareckiej, bohaterach, miejscach pamięci.

  Wernisaż wystawy odbędzie się 9 lutego 2023 r. o godz. 14.00. w budynku CEM przy Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce. Po wernisażu zapraszamy na pokaz historyczny potyczki powstańczej, którą przygotowała GRH Warka wraz z przyjaciółmi.

  Wystawa plenerowa będzie dostępna od 9 lutego 2023 w parku przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  Serdecznie zapraszamy!

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE