3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRŚwiąteczny turniej minisiatkówki

  Świąteczny turniej minisiatkówki

  17 grudnia w hali sportowej CeSiR odbył się Świąteczny Turnieju Minisiatkówki. W rozgrywkach wzięli udział młodzi zawodnicy i zawodniczki z sekcji siatkówki CeSiR i WTS Warka. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: rzucanki siatkarskiej dla najmłodszych, singli, dwójek i trójek.

  W grupie młodszej, dla której były to pierwsze tego typu zawody, rywalizacja przebiegała w rzucance siatkarskiej. Celem turnieju było przede wszystkim poznanie przepisów gry i zdobywanie doświadczenia w pojedynkach meczowych. Najmłodsi angażowali całe serducha w grę! W kategorii singli również nie brakło zaciętych meczów. Zawodnicy początkowo rozgrywali mecze w dwóch grupach A i B „każdy z każdym”, a następnie 4 najlepszych zawodników zmierzyło się w wielkim finale.

  Starsi zawodnicy rywalizowali w kategorii dwójek i trójek. Celem zawodów było sprawdzenie zdobytych umiejętności siatkarskich i panowania nad piłką w grze. Wymagana była poprawna zagrywka i rozegranie prostej akcji. W obu grupach rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym, dwójki rywalizowały do 15 pkt, trójki do 25. W czasie gry wywiązało się kilka zaciętych pojedynków, o których wyniku często decydował zaledwie punkt.

  Na zakończenie zawodów wszyscy młodzi zawodnicy zostali nagrodzeni świątecznymi upominkami i medalami.

  Oto klasyfikacja końcowa zawodów:

  Kat. rzucanka siatkarska
  I miejsce –  Olek Wodziński, Natalia Potrzebowska, Zuzia Trocińska, Szymon Kwaśniewski, Stefa Banach, Julia Hyjek

  Kat. Single
  I miejsce – Lila Skowron
  II miejsce – Amelka Górka
  III miejsce – Lilia Grzywacz

  Kat. Dwójki
  I miejsce – Robert Jasieńczuk, Eliza Konarski
  II miejsce – Szymon Cwyl, Nadia Łuczak
  III miejsce – Tomek Cwyl, Amelka Kapusta, Zuzia Romanowska

  Kat. Trójki
  I miejsce – Świąteczne Renifery – Patryk Zalewski, Oskar Kocyk, Maja Pryzbylska
  II miejsce – Krasnoludy – Olek Kuciński, Weronika Zalewska, Łucja Dybcio
  III miejsce – Mikołaje – Kacper Kocyk, Małgosia Pochylska, Kinga Snopczyńska, Patryk Chodór

  Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania i wyników, a zgromadzonym kibicom dziękujemy za doping i wspieranie młodych zawodników! Za pomoc w organizacji zawodów dziękujemy: wolontariuszom Zosi Kuśmierskiej, Łucji Dybcio, Kindze Snopczyńskiej i Aleksowi Gizińskiemy za pomoc w sędziowaniu, rodzicom Pani Ani Potrzebowskiej-Janocie za pomoc w biurze zawodów i Panu Łukaszowi Cwylowi za fotorelację z zawodów. Podziękowania kierujemy też do Pani Małgosi i Pana Leszka Górniewicz za dostarczenie pysznych jabłek.

  Organizatorem Świątecznego Turnieju Minisiatkówki było Centrum Sportu Rekreacji w Warce i WTS Warka.

  CeSiR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE