Więcej
  Strona głównaSportBieganieTrening noworoczny wareckich biegaczy

  Trening noworoczny wareckich biegaczy

  Tradycyjnie, rokrocznie w noworoczne południe, pod pomnikiem I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” przy ul. Obwodowej spotykają się biegacze, by w ten sposób przywitać Nowy Rok i odbyć pierwszy, symboliczny trening biegowy.

  W ostatnich sezonach trasa przebiega szlakiem historycznych miejsc, gdzie zawodnicy zatrzymują się by oddać cześć ich bohaterom, i mijają następujące miejsca: wspomniany pomnik przy ul. Obwodowej, Pomnik Lotników Polskich na ul. Warszawskiej, Pomnik Piotra Wysockiego przy Dworku na Długiej oraz jego dom przy ulicy Wójtowskiej, Plac Stefana Czernieckiego, Pomnik Ofiar II Wojny Światowej w Parku Saskim i Pomnik Kazimierza Pułaskiego w Parku na Winiarach. Razem pokonują umiarkowanym tempem około 5 km, a w tegorocznym treningu wzięło udział blisko pięćdziesięciu biegaczy.

  Jak zwykle tego dnia uczestnikom dopisują humory, wszyscy życzą sobie samych sukcesów i sezonu bez kontuzji, po czym w poczuciu dobrze spędzonego czasu udają się: jedni do domu, inni na dłuższe noworoczne wybieganie.

  KS START Pułaski Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE