19 stycznia 2023 r. o godzinie 16:00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego we Wrociszewie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni Babcie i Dziadkowie przybyli licznie i zajęli miejsca w pięknie udekorowanej sali. Na początek obecna na uroczystości pani dyrektor Małgorzata Gowin powitała wszystkich zgromadzonych, złożyła serdeczne życzenia zaproszonym gościom i zaprosiła na występy. Uczniowie z klas 1-3 przygotowali wspaniały program artystyczny. Pierwszaki przedstawiły kabaretową inscenizację: Powróćmy, jak za dawnych lat – jak Babcia z Dziadkiem się poznali. Dzieci zatańczyły układ taneczny do piosenki „Dwudziestolatki”, oraz odegrały inscenizację do piosenki „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, wspaniałym akcentem kabaretowym okazał się taniec kankan. Na zakończenie swojego występu zaprezentowali inscenizację do ludowej piosenki „Maryna gotuj pierogi”. Z kolei uczniowie z klasy 2 zaprezentowali przedstawienie pt. „Bajka o niebieskim mundurku”, a uczniowie klasy 3 przeprowadzili teleturniej pt. „Babcia i Dziadek roku”. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat”, a na sali pojawił się tort. Rodzice zadbali o pięknie zastawione stoły, herbatę i słodki poczęstunek dla gości. Dzieci włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najpiękniej wyrazić swoją miłość i szacunek. Dziadkowie co chwila nagradzali gromkimi brawami występy swoich wnucząt w ich oczach można było dostrzec radość i łzy. To był naprawdę wyjątkowy dzień, który uświadomił nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.
PSP Wrociszew – Anna Ćwiek

