3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWTS Warka zainaugurował sezon minisiatkówki

  WTS Warka zainaugurował sezon minisiatkówki

  28 stycznia młodzi wareccy siatkarze rozpoczęli rozgrywki ligowe Minisiatkówki MWZPS o Puchar Kinder+ Sport w kategorii dwójek i trójek.

  Pierwsze turnieje rozstawieniowe odbyły się w Mrokowie dla chłopców i Mysiadle dla dziewcząt. W „dwójeczkach” chłopców reprezentowali nas: WTS I: Julek Przybylski, Szymon Cwyl, Tomek Cwyl, WTS II: Fabian Błaszczak, Antek Ślusarski, Mateusz Warda. Każdy zespół miał do rozegrania siedem meczów, które były grane do jednego zwycięskiego seta do 15 pkt. Chłopcy zaliczyli udane zawody. WTS I po zaciętych meczach odniósł 4 zwycięstwa, (dwa przegrane zakończyły się przy stanie 13:15) zaś WTS II 2 zwycięstwa. Atutem naszych dwójek była niewątpliwie zagrywka!

  Dziewczynki zagrały w składzie: Nadia Łuczak, Amelka Kapusta, Iza Romanowska i również rozegrały solidne zawody. Dziewczynki walczyły dzielnie i z 5 meczów wygrały 3.

  W „trójkach” nasze zespoły rywalizowały z pięcioma innymi zespołami. W tej kategorii wiekowej mecz to set do 21 pkt. na boisku 7×4,5 m i wymagana jest już zagrywka jednorącz.

  Chłopcy zagrali w składzie: Maks Kalicki, Aleks Giziński, Ignacy Branicki i Jacek Golbert. Dziewczyny: Małgosia Pochylska, Anastazja Milczarczyk i Maja Przybylska. Nasze drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem na boisku, ale musimy jeszcze popracować nad kilkoma elementami by mierzyć się z zespołami w tej kategorii wiekowej. Chłopcy zwyciężyli jeden mecz, dziewczynkom niestety nie udała się ta sztuka. Mimo to wszystkim należą się brawa za podjęcie wyzwania i walkę o każdy punkt.  Pracujemy dalej, bo w marcu i kwietniu odbędą się kolejne turnieje ligowe.

  WTS Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE