3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieWareccy sportowcy wzięli udział w Biegu Chomiczówki

  Wareccy sportowcy wzięli udział w Biegu Chomiczówki

  Bieg Chomiczówki to klasyczna, wręcz dla niektórych kultowa impreza w stolicy, inaugurująca sezon na duże imprezy biegowe. W niedzielę 5 lutego ten bieg miał już 40. edycję i jest jednym z najstarszych polskich biegów! Pogoda podczas rozgrywania tej imprezy to wielka loteria, czasami towarzyszy jej jesienna plucha, wiatr, śnieg, no i oczywiście mróz, bo zdarzało się, że temperatura przed laty spadała poniżej minus 10°C. Klasyczny dystans to 15 km do którego w tym sezonie wrócono po kilku latach przerwy, a od 16 lat rozgrywany jest także wyścig na długości 5 km.

  Od wielu lat na tym ulicznym biegu można zobaczyć wareckich biegaczy z Martą Mikołajczyk na czele, a najlepszy z wareckich zawodników Łukasz Więckowski zajął wysokie 10 miejsce Open, biegnąc każdy kilometr ze średnią 3:20 min!

  Gratulujemy!

  KS Start Pułaski Warka

  Bieg Chomiczówki 15 km:

  Więckowski Łukasz 50:04 M20/3m

  Ścisłowski Norbert 1:00:48

  Kasprzak Dariusz 1:15:47

  Mikołajczyk Marta 1:18:49 K70/2m

  Bobrowski Dariusz 1:19:32

   

  Bieg o Puchar Bielan 5 Km:

  Wasiliew Christo 32:56

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE