Więcej
  Strona głównaBlogi„Urodziny Pułaskiego” w Warce

  „Urodziny Pułaskiego” w Warce

  6 marca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obchodzono 278. rocznice urodzin patrona muzeum. Tym razem „Urodziny Pułaskiego” świętowano z dużą grupą dzieci z wareckich szkół. O rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego pamiętali również przedstawiciele władz samorządowych powiatu grójeckiego oraz Warki. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia symbolicznych kwiatów przy pomniku Kazimierza Pułaskiego. Do muzeum przybyli m.in. Członek Zarządu powiatu grójeckiego Andrzej Zaręba, radni powiatowi Jan Madej i Cezary Kołodziejski, wiceburmistrz Warki  Teresa Knyzio,  dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. K. Pułaskiego w Warce Agnieszka Dunst, Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Warki im. K. Pułaskiego Danuta Sadowska, Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Oddział w Warce Marzena Jankowska,  Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Warce Jolanta Piątosa, delegacja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Licznie przybyły dzieci ze szkół z terenu gminy Warka wraz z nauczycielami. Tego dnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkurs plastyczny „Pejzaż z muzeum w tle”. W sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego powitała zgromadzonych gości i młodzież szkolną dyrektorka Iwona Stefaniak. Następnie przedstawiła zwycięzców konkursu i podziękowała wszystkim za udział. Laureaci zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Konkurs był zwieńczeniem obchodów 55-lecia istnienia muzeum .

  Nagrodą dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w konkursie i przybyły na „Urodziny Pułaskiego” był „Bajkowy koncert dla małych i dużych” w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego Sonanto. Motywem przewodnim koncertu były piosenki z bajek Walta Disney`a. Nie zabrakło wspólnego śpiewania i tańców. Jak na prawdziwe przyjęcie urodzinowe przystało wszyscy zostali zaproszeni na urodzinowy tort.

  Wystawę pokonkursową „Pejzaż z muzeum w tle”, na której zgromadzono 180 prac uczniów wareckich szkół można oglądać w Centrum Edukacyjno-Muzealnym do 19 marca.

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJPOPULARNIEJSZE