Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPRIMA AUTO podwójnym triumfatorem WLH

  PRIMA AUTO podwójnym triumfatorem WLH

  5 marca zakończono tegoroczne rozgrywki Warckiej Ligi Halowej. Podwójnym zwycięzcą została PRIMA AUTO, która zdobyła Mistrzostwo Ligi, a później pokusiła się o Superpuchar WLH.

  Do turnieju finałowego o Superpuchar Ligi zakwalifikowanych było 8 drużyn. W pierwszym ćwierćfinale zmierzyła się Prima Auto i Stal Plast – pierwsza i ostatnia drużyna WLH. Tu niespodzianek nie było Prima pewnie wygrała ze Stalą 10 : 1. Kolejny mecz rozegrali Team Kajaki24 z Gizą Racing. W tym spotkaniu regulaminowy czas gry nie dał rozstrzygnięcia było 1:1  i o awansie decydowały ruty karne. Lepszą skutecznością strzelecka wykazali się zawodnicy Kajaków (3:2) i to oni grali dalej. Kolejne dwa mecze to dwa walkowery i szybki awans Top Marketu i Uśmiechu nad Pilicą do dalszego etapu Superpucharu.

  W pierwszym półfinale sporo emocji zapewnili kibicom Prima i Kajaki. Drużyny szły punkt za punkt i na koniec na tablicy wyników widniał remis 5:5, a do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne. Tym razem więcej szczęścia mieli gracze Primy, którzy strzeli 4 gole przy 3 Kajaków. Drugiego finalistę turnieju wyłonił mecz Uśmiech nad Pilicą – Top Market. Top Market kontrolował przebieg spotkania i wygrał mecz 5:0.

  W finałowym spotkaniu o Superpuchar stanęły naprzeciw siebie PRIMA AUTO i TOP MARKET – dwie czołowe drużyny Wareckiej Ligi Halowej! Zapowiadał się bardzo wyrównany pojedynek, ale Prima tym razem wykazała się bardzo wysoką formą i nie dała szans rywalowi. Zwyciężyła spotkanie wysoko bo aż 7:1, zdobywając tym samym Superpuchar ligi WLH! Gratulujemy!

  Na zakończenie turnieju Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Paweł Maciejewski podsumowała tegoroczne rozgrywki Wareckiej Ligi Halowej i wręczył zawodnikom i drużynom medale, puchary i nagrody. Dziękujemy wszystkim za udział w rozgrywkach i już dziś zapraszamy na sezon 2023/24!

  Wyniki – WARECKA LIGA HALOWA sezon 2022/23

  I miejsce – PRIMA AUTO
  II miejsce – TOP MARKET
  III miejsce – TRANS MED.

  IV miejsce – TEAM KAJAKI24
  V miejsce – GIZA RACING
  VI miejsce – UŚMIECH NAD PILICĄ
  VII miejsce – KS BARBARZYŃCY
  VIII miejsce – STAL PLAST

  Król Strzelców – Maciej Jabłoniec /TransMed/
  Najlepszy Zawodnik – Karol Prasek /Top Market/
  Najlepszy Bramkarz – Bartłomiej Chajęcki /Prima Auto/

  Zwycięzcy SUPERPUCHARU WLH – PRIMA AUTO

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE