Więcej

  Wareckie Morsy w Wiśle

  Pod koniec lutego Wareckie Morsy gościły na plaży w Stężycy na zaproszenie miejscowego klubu o bardzo długiej i intrygującej nazwie: „Nieformalny Klub Morsa – Z łabędziem być”. Początek imprezy to wymiana uprzejmości i regionalnych darów, które przekazali sobie reprezentanci klubów, a następnie piękna plaża nad brzegiem starorzecza Wisły była świadkiem barwnego wydarzenia – pełnego śmiechu, tanecznych popisów zarówno w wodzie jak i poza nią. Nasza etatowa „Rozgrzewaczka” Ewelina wprowadziła prawie stuosobową grupę w taneczny pląs, a następnie radośnie usposobione kluby wspólnie weszły do Wisły i dokazywały w wodzie, której temperatura  prawdopodobnie wynosiła wtedy 4°C. Ale kto by na to zwracał uwagę…

  Pokazy morsowych sprawności – zanurzanie się pod wodę, oblewanie się wodą z wiadra i tańce w kółkach to nasza warecka tradycja, którą zaprezentowaliśmy stężyckim morsom, natomiast nam bardzo podobało się wspólne wejście do wody całą szerokością rozległej plaży.

  Gospodarze pod przewodnictwem ich wodza Piotra Świtaja, ugościli nas bardzo serdecznie i szczodrze,   czego szybko warecki zimny lud nie zapomni, a ognisko i taneczne pląsy wokół niego, to jest to, co nie tylko nasze morsy bardzo lubią, więc śmiechu i pozytywnej energii było co niemiara. Należy jeszcze dodać, że spotkanie miało charakter „tematyczny” i miało swoją nazwę własną: „Aniołki i diabełki na Wyspie Wisła”, a uczestnicy zabawnie i barwnie przebrali się na okoliczność wizyty na pod dęblińskiej wyspie. Sezon pomału przemija ale to spotkanie będzie wspominane jeszcze długo i z radością czekamy z rewizytę morsów ze Stężycy, które już z braku terminów, odbędzie się w następnym sezonie.

  Jacek Winiarczyk – Wareckie Morsy

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE