Więcej
  Strona głównaBlogiMożesz zaDziałać Lokalnie! Ruszyła 18. edycja konkursu grantowego!

  Możesz zaDziałać Lokalnie! Ruszyła 18. edycja konkursu grantowego!

  3 kwietnia ruszył nabór wniosków w konkursie grantowym Działaj Lokalnie – 2023. W konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. będzie można aplikować nawet o 6 000 zł dofinansowania. Termin składania wniosków upływa 3 maja br.

  „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Stowarzyszenie W.A.R.K.A. aktywnie bierze udział w programie od 2006 r. W tym czasie na terenie działalności ODL W.A.R.K.A. zrealizowano aż 336 projektów, z czego 102 na terenie gminy Warka!

  Konkurs adresowany jest do społeczności pięciu gmin: Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec oraz Warka. Grupy nie muszą być sformalizowane, najważniejsze aby ich członkowie mieli plan na rozbudzenie aktywności na rzecz dobra wspólnego, gdyż grant można pozyskać właśnie na projekty aktywizujące lokalną społeczność. Dla przykładu może to być organizacja warsztatów, pikników, wypoczynku, budowa altany, ścieżki zdrowia czy też ogródka sensorycznego. 

  Co trzeba zrobić? Po pierwsze obudzić w sobie duszę społecznika! Przemyśleć, co można zmienić w najbliższym otoczeniu, zaangażować grupę mieszkańców chętnych do wspólnych działań, wyzwolić społeczną energię. Po opracowaniu koncepcji – należy złożyć wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego na www.stowarzyszeniewarka.pl w terminie do 3 maja 2023 r. do godz. 23:59.

  Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl w zakładce „Działaj Lokalnie 2023”.

  HARMONOGRAM “Działaj Lokalnie 2023”:

  • 3 kwietnia – ogłoszenie konkursu i rozpoczęcie naboru wniosków
  • 14 kwietnia  – Spotkanie informacyjne dla wnioskodawców Działaj Lokalnie
  • 3 maja – zakończenie naboru wniosków
  • do 5 maja – ocena formalna wniosków
  • 5-15 maja– ocena merytoryczna wniosków
  • 18 maja – posiedzenie Lokalnej Komisji Grantowej
  • 22 maja– ogłoszenie wyników
  • 1 czerwca – rozpoczęcie realizacji projektów
  • 6 czerwca – uroczyste wręczenie umów, wypłata środków, szkolenie dla grantobiorców

  UWAGA: Wszystkich zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji konkursu „Działaj Lokalnie” serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 14 kwietnia 2023 r. w godz. 13:00-16:00 w budynku CeSiR w Warce (ul. Warszawska 45).

  Program „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacje mogą być przyznawane dzięki wsparciu finansowemu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, firmy TRANS-MED Dariusz Witkowski i mieszkańców przekazujących 1,5% podatku.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE