Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejSzkoła z Nowej Wsi i warecka „Dwójka” w wielkim finale Ligi Szachowej

  Szkoła z Nowej Wsi i warecka „Dwójka” w wielkim finale Ligi Szachowej

  21 kwietnia zakończyła się faza zasadnicza I Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej organizowanej wspólnie przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” oraz Grójecki Ośrodek Kultury i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy.

  Cieszy fakt iż spośród 11 startujących drużyn aż 5 to szkoły z gminy Warka – SP nr 1 w Warce, PSP nr 2 w Warce, ZS-P w Nowej Wsi, PSP w Konarach i PSP w Ostrołęce.

  Ostatni turniej fazy zasadniczej rozegrany został w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy. Gospodarze przyjęli drużyny przyjezdne po królewsku, począwszy od pięknej oprawy graficznej na sali gry, a kończąc na uczcie z menu miejscowej pizzerii.

  Turniej był niezwykle wyrównany. Różnica w zdobyczy punktowej pomiędzy pierwszą a ostatnią drużyną w zawodach wyniosła zaledwie 5 oczek. Liderzy z PSP nr 2 w Grójcu mając awans do finału z pierwszego miejsca w kieszeni, spuścili wyraźnie z tonu, kończąc turniej w połowie stawki, co skrzętnie wykorzystali reprezentanci ZS-P w Nowej Wsi, wygrywając z wynikiem 12 punktów w drużynówce. Tuż za nimi finiszowali szachiści z PSP nr 1 w Grójcu i PSP nr 2 w Warce, zgodnie uzyskując po 11.5 punktów.

  O ile w klasyfikacji drużynowej już od pewnego czasu sytuacja była dość jasna, o tyle w zestawieniu indywidualnym wiele zależało od zawodów w Mogielnicy. Kilku szachistów było praktycznie pewnych ostatecznego sukcesu, ale duża grupa startujących walczyła ciągle o jak najwyższą lokatę, dającą miejsce w czołowej nagrodzonej ósemce. Ostatecznie rzutem na taśmę do grona najlepszych szachistów w tej klasyfikacji wdarli się Wiktoria Rusinowska z PSP nr 1 w Grójcu oraz Paweł Garbowski z PSP w Lesznowoli.

  Przed nami pozostał jeszcze ostatni akcent w pierwszej edycji Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. 19 maja w Grójeckim Ośrodku Kultury odbędzie się Finał Ligi. Zmierzą się w nim reprezentacje dwóch szkół z gminy Warka i dwóch z gminy Grójec – PSP nr 2 w Grójcu, ZS-P w Nowej Wsi, PSP nr 1 w Grójcu oraz PSP nr 2 w Warce.

   

  Najlepsza ósemka zawodników w klasyfikacji indywidualnej w zawodach w Mogielnicy:

  Jan Bogumił (PSP nr 2 w Warce) 5/5

  Paweł Garbowski (PSP w Lesznowoli) 4/5

  Miłosz Trzaska (ZS-P w Nowej Wsi) 4/5

  Stanisław Pułapa (SP nr 1 w Warce) 4/5

  Marcin Sokołowski (PSP nr 2 Grójcu) 4/5

  Kamil Legucki (PSP w Lipiu) 4/5

  Wiktoria Rusinowska (PSP nr 1 w Grójcu) 4/5

  Oliwier Najda (SP nr 1 w Warce) 3.5/5

  Podczas zakończenia dyrektorzy trzech organizujących Ligę Ośrodków Kultury – Monika Elżbieta Woźniak (Grójecki Ośrodek Kultury), Robert Lipiec (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mogielnicy) oraz Andrzej Zaręba (Gmina Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce) – wręczyli nagrody w klasyfikacji indywidualnej za całe rozgrywki.

  Najlepsza ósemka szachistów w I Powiatowej Międzyszkolnej Lidze Szachowej:

  I Marcin Sokołowski (PSP nr 2 w Grójcu)

  II Jan Bogumił (PSP nr 2 w Warce)

  III Michał Łukiewicz (PSP w Ostrołęce)

  IV Kamil Legucki (PSP w Lipiu)

  V Miłosz Trzaska (ZS-P w Nowej Wsi)

  VI Stanisław Knap (PSP nr 2 w Grójcu)

  VII Wiktoria Rusinowska (PSP nr 1 w Grójcu)

  VIII Paweł Garbowski (PSP w Lesznowoli)

   

  Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników I Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej, dla uczniów, rodziców, opiekunów i dyrekcji: PSP nr 1 w Grójcu, PSP Nr 2 w Grójcu, PSP w Bikówku, PSP nr 2 w Mogielnicy, PSP w Lipiu, SP nr 1 w Warce, PSP w Lesznowoli, PSP nr 2 w Warce, ZS-P w Nowej Wsi, PSP w Konarach, PSP w Ostrołęce.

  Adam Lasota – Koordynator Ligi

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE