Więcej
  Strona głównaInstytucje„Kulturalna szkoła na Mazowszu” CKZiU w Nowej Wsi.

  „Kulturalna szkoła na Mazowszu” CKZiU w Nowej Wsi.

  Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi biorą udział w kolejnej edycji programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, realizowanej w 2023 roku.

  Program umożliwia korzystanie z biletów wstępu za symboliczną złotówkę do mazowieckich instytucji kultury – takich jak muzea czy teatry. Pozwala to na popularyzację oraz doskonalenie form młodzieżowej aktywności w szeroko rozumianej kulturze.

  Uczniowie naszej szkoły już dwa razy w tym semestrze wybrali się do Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. 31 stycznia 2023 roku podziwiali jeden z najbardziej znanych utworów Sławomira Mrożka – „Tango” – w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego, z udziałem m.in. Haliny Łabonarskiej i Jerzego Schejbala. 30 marca obejrzeliśmy „Awanturę w Chioggi” w reżyserii Edwarda Wojtaszka, z interesującymi kreacjami Krzysztofa Kwiatkowskiego i Katarzyny Skarżanki.

  Przedstawienia wywarły na nas ogromne wrażenie i pozwoliły choć na chwilę odpocząć od wszechobecnej, ale miałkiej kultury popularnej. Ciekawa scenografia, spektakularna oprawa świetlna i akustyczna oraz pełna ekspresji gra aktorów złożyły się na całkiem sycącą ucztę dla ducha. O bezpieczeństwo uczestników wyjazdów zadbały panie: Lidia Ciża, Elżbieta Kwiatkowska,  Ewa Malowaniec.

  Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE