Więcej
  Strona głównaSportBieganiePułaski pobiegł po raz XII

  Pułaski pobiegł po raz XII

  W zorganizowanym przez KS START PUŁASKI WARKA, we współpracy z Dworkiem na Długiej i Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego XII Biegu Pułaskiego wystartowało ponad 700  osób z całej Polski.

  Ponad 500 to dzieci i młodzież które biegały  w kilku kategoriach wiekowych na różnych dystansach od 100m do 1200m.

  210 osób przebiegło 10 kilometrową trasę ulicami Warki w biegu głównym.

  Na liście startowej można było odnaleźć biegaczy między innymi z Sopotu, Nowego Sącza, Gorlic, Łomży, Krakowa i najliczniej reprezentowanej Warszawy oraz Warki. Wystartowało również 5 zawodników niepełnosprawnych na wózkach.

  Wśród kobiet w biegu głównym podobnie jak w zeszłym roku zwyciężyła Woszczek Danuta z UKS Olimp Kozienice z czasem 39,12. Najlepiej z wareczczanek zaprezentowała się Marta Mikołajczyk z KS Start Pułaski Warka zajmując 8 miejsce z czasem 45,38.

  Jakub Nowak z Warszawy z czasem 31,19 okazał się natomiast najlepszy wśród mężczyzn. Piąte miejsce z wynikiem 35,45 zajął Bartłomiej Kuna z Warki.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i paczki ze słodyczami, owocami i napojami a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe.

  Biegaczom czas umilała Miejska Orkiestra Dęta Moderato a na scenie przed biegami rozgrzewkę prowadziły najmłodsze biegaczki z KS Start Pułaski Warka.

  Nagrody wręczali: Burmistrz Warki Dariusz Gizka, wiceburmistrz Teresa Knyzio, Jacek Janowicz z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz gość specjalny-mistrz i brązowy medalista Mistrzostw Europy, 6-sty zawodnik igrzysk olimpijskich w Sydney,  obecnie prezes fundacji „Biegam bo Lubię”, redaktor prowadzący w Polsacie Sport program „Atleci” Paweł Januszewski.

   

  Więcej zdjęć na http://dworek.warka.pl/pulaski-pobiegl-po-raz-xii/

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE