Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejGmina Warka zadziała – aż 9 organizacji z dofinansowaniem w tegorocznej edycji...

  Gmina Warka zadziała – aż 9 organizacji z dofinansowaniem w tegorocznej edycji „Działaj Lokalnie”

  Komisja konkursowa działająca przy Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. – Ośrodku Działaj Lokalnie zakończyła ocenę wniosków w tegorocznej edycji konkursu. Spośród 39 złożonych wniosków 24 zyskało dofinansowanie, z czego aż 9 z Gminy Warka.

  Konkurs „Działaj Lokalnie” to flagowy konkurs realizowany przez Stowarzyszenie nieprzerwanie od osiemnastu lat na terenie pięciu gmin powiatu grójeckiego: Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec i Warka.

  – Środki  na realizację programu pochodzą z dotacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, gmin z obszaru objętego programem oraz lokalnego biznesu. W tym roku udało się łącznie pozyskać ponad 100 000 na granty! To rekordowa kwota – mówi Dorota Kołakowska, przewodnicząca Lokalnej Komisji Grantowej.

  W ramach projektów „Działaj Lokalnie” edycja 2023 na terenie naszej Gminy Warka realizowane będą:

  1ZaBujaj się w KloNovejMieszkańcy wsi Klonowa Wola5000
  2Seniorzy na medalUniwersytet Trzeciego Wieku5000
  3Tajemniczy Ogród ZmysłówRada Rodziców przy PSP nr 15000
  4Koncert wielu kulturRada Rodziców w Zespole Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce5000
  5Raz, dwa, trzy… Prusy To My!Mieszkańcy Prus4500
  6Rozruszajmy GośniewiceMieszkańcy Gośniewic4500
  7Oszczędzają bogaci i nam się opłaciKlub Seniora Czerwone Jabłuszko Nowa Wieś4000
  8Mówimy o nie wypowiedzianymZ miłości do młodości4000
  9Emeryci z Wielkim Sercem – seniorzy też potrafiąKlub Seniora Radość z Życia3000

   

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w realizacji.

  Pełna lista projektów dofinansowanych w ramach „Działaj Lokalnie” dostępna jest na stronie internetowej www.stowarzyszeniewarka.pl.

  Program „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na terenie powiatu grójeckiego za realizację programu odpowiada Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – Ośrodek Działaj Lokalnie. Dotacje mogą być przyznawane dzięki wsparciu finansowemu Gminy Warka, Powiatu Grójeckiego, firmy BIOWET Drwalew, Banku Spółdzielczego w Warce, Frostico Chłodnia Warka i mieszkańców przekazujących 1,5% podatku.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE