Więcej
  Strona głównaSportStrzelcy powalczą o medal Mistrzostw Polski!

  Strzelcy powalczą o medal Mistrzostw Polski!

  Z drzewa wareckiego sportu wyrosła nowa gałąź, na której mogą pojawić się owoce. Tą nową odnogą jest dyscyplina strzelectwa sportowego osób niepełnosprawnych, które od jakiegoś czasu zaczęło się dynamicznie rozwijać.

  Strzelectwo w gminie Warka od dawien dawna rozwija się systematycznie. Teraz za sprawą czterech panów  miłujących sport rozwija się także strzelectwo sportowe osób niepełnosprawnych. Powstanie tej dyscypliny nie byłoby możliwe gdyby nie duch sportu, który nakazuje zawodnikom ciągłą aktywizację swojej sportowej kariery. Jednym z zawodników, który przymierzył się do karabinka jest wszechstronnie utalentowany sportowiec z gminy Warka, czyli Piotr Plesiewicz. Wraz ze swoim kolegą Krzysztofem Lewickim korzystają z uprzejmości Centrum Sportu i Rekreacji w Warce i w tamtejszej strzelnicy szlifują swoje strzeleckie oko. Krzysztof Lewicki oraz Piotr Plesiewicz trenują pod okiem Artura Wojciechowskiego. Trenera, który wniósł ogromny wkład w rozwój wareckiego strzelectwa. Dobrym duchem tego strzeleckiego tria jest Mirosław Malec, który zawodowo zajmuje się trenowaniem osób niepełnosprawnych. Szkoleniowiec znany z sportów ciężarowych wspiera swoją cenną radą rozwój strzelectwa sportowego zawodników niepełnosprawnych.

  Iloczynem pracy tych osób są zawody, na które to wybierają się Piotr Plesiewicz i Krzysztof Lewicki. Zawodnicy dzięki sumiennemu treningowi pod okiem fachowego szkoleniowca otrzymali możliwość powalczenia na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. Czempionat ten odbędzie się w dniach 8 – 10 listopada w Zielonej Górze. Reprezentanci Warki w zielonogórskiej strzelnicy zmierzą się w dwóch kategoriach strzeleckich. Piotr Plesiewicz spróbuje swoich sił w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego, Krzysztof Lewicki zaś zmierzy się ze strzelcami posługującymi się karabinkiem pneumatycznym.

  Dotychczas Piotr Plesieiwcz i Krzysztof Lewicki startowali w zawodach strzeleckich na szczeblu regionalnym. Rywalizowali między innymi w konkurencji Wareckiej Ligi Strzeleckiej. Wśród zawodników prezentujących naprawdę wysoki poziom plasowali się w połowie drugiej dziesiątki. Teraz nadszedł czas próby w imprezie wielkiego formatu, jaką niewątpliwie są mistrzostwa kraju.

  informacja: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE