Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejLato w Warce z Akademią Superbohaterów rozpoczęte!

  Lato w Warce z Akademią Superbohaterów rozpoczęte!

  Superbohaterowie to nie tylko postacie wymyślone przez twórców różnych animacji. To także osoby, które przyczyniły się do rozwoju techniki czy medycyny, odkrywcy, naukowcy… A wśród nich – wielu Polaków o których istnienia możliwe, że nie mieliśmy pojęcia, a to dzięki nim dziś możemy korzystać z wielu dostępnych dóbr. Podczas Letniej Akademii Superbohaterów organizowanej przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego dzieci poznają postaci, które swoimi odkryciami wiele wniosły do świata rozwijając go i poszerzając horyzonty.

  Na pierwszym spotkaniu dzieci przypomniały sobie zasady, które pozwolą im bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Spotkanie z policją i strażą pożarną uświadomiło jak poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach i jak starać się do nich nie dopuścić.

  W pierwszym tygodniu zajęć w ramach odkrywania Superbohaterów dzieci poznały postać Marii Skłodowskiej Curie – wybitnej naukowczyni i dwukrotnej noblistki. Tak jak ona mogli eksperymentować w pracowni chemicznej, stworzyli komiks pokazujący jej ciekawe życie, dowiedziały się jak działa mózg i aby być jak polska noblistka ćwiczyły swoją pamięć i koncentrację.

  Drugi tydzień zajęć ponownie rozpoczął się w Centrum Sportu i Rekreacji, tym razem na basenie. Będzie to tydzień z kolejną postacią – Benedyktem Dybowskim.

  Organizatorzy i partnerzy „Lata w Warce”:

  – Samorząd Miasta i Gminy Warka,
  – Fundacja Nauka! To Lubię!,
  – Centrum Sportu i Rekreacji,
  – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej,
  – Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna,
  – Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce,
  – Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,
  – Komisariat Policji w Warce,
  – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ TU

   

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE