Superbohaterowie to nie tylko postacie wymyślone przez twórców różnych animacji. To także osoby, które przyczyniły się do rozwoju techniki czy medycyny, odkrywcy, naukowcy… A wśród nich – wielu Polaków o których istnienia możliwe, że nie mieliśmy pojęcia, a to dzięki nim dziś możemy korzystać z wielu dostępnych dóbr. Podczas Letniej Akademii Superbohaterów organizowanej przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego dzieci poznają postaci, które swoimi odkryciami wiele wniosły do świata rozwijając go i poszerzając horyzonty.
Na pierwszym spotkaniu dzieci przypomniały sobie zasady, które pozwolą im bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Spotkanie z policją i strażą pożarną uświadomiło jak poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach i jak starać się do nich nie dopuścić.
W pierwszym tygodniu zajęć w ramach odkrywania Superbohaterów dzieci poznały postać Marii Skłodowskiej Curie – wybitnej naukowczyni i dwukrotnej noblistki. Tak jak ona mogli eksperymentować w pracowni chemicznej, stworzyli komiks pokazujący jej ciekawe życie, dowiedziały się jak działa mózg i aby być jak polska noblistka ćwiczyły swoją pamięć i koncentrację.
Drugi tydzień zajęć ponownie rozpoczął się w Centrum Sportu i Rekreacji, tym razem na basenie. Będzie to tydzień z kolejną postacią – Benedyktem Dybowskim.
Organizatorzy i partnerzy „Lata w Warce”:
– Samorząd Miasta i Gminy Warka,
– Fundacja Nauka! To Lubię!,
– Centrum Sportu i Rekreacji,
– Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej,
– Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna,
– Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce,
– Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,
– Komisariat Policji w Warce,
– Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grójcu