Więcej
  Strona głównaSportBieganieKolejne sukcesy Mateusza Gosa

  Kolejne sukcesy Mateusza Gosa

  W czerwcowym wydaniu Kuriera Wareckiego informowaliśmy o historycznym tytule Mistrza Polski na 10000 metrów i fantastycznej walce Mateusza Gosa w Olkuszu, a na kolejne wyczyny zawodnika z Warki nie trzeba było długo czekać!

  Miesiąc po wyczynie na najdłuższym lekkoatletycznym biegu na stadionie, przyszła kolej na sukces na dystansie o połowę krótszym – 28 maja w Piasecznie na Mistrzostwach Polski PZLA . Tutaj rozpędzony Mateusz, który wcześniej przebywał na trzytygodniowym wysokogórskim zgrupowaniu kadry kraju we Francji uzyskał rekordowy wynik w biegu na 5000 metrów – 14:05;17 i zostaje Mistrzem Polski U23!

  Aby tego było mało, w dwa tygodnie później, w Oleśnicy 10 czerwca, na tym samym dystansie nokautuje rywali i śrubuje swój rekord życiowy, łamiąc granicę czternastu minut- 13:52;61 i uzyskuje minimum na Mistrzostwa Europy U23!

  Jakby tego mało Mateusz po tym biegu uzyskuje nominację i będzie reprezentował narodowe barwy na dystansie 5000m w Drużynowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Chorzowie w dniach 23-25 czerwca.

  To są fantastyczne chwile Mateusza, my je obserwujemy i z dumą prezentujemy. Oczywiście zachęcamy całe miasto do mocnego trzymania kciuków za najbliższe starty młodego Gosa.

  Znamienitą postawę dostrzegają i mocno kibicują zawodnikowi także władze naszego miasta, a w ramach podziękowań i godne reprezentowanie, pod koniec maja na spotkaniu w Urzędzie Miasta,  Burmistrz Dariusz Gizka w towarzystwie Wiceburmistrz Teresy Knyzio i Przewodniczącego Rady Miasta Daniela Bugały wręczył Mateuszowi nagrodę pieniężną, a Dyrektor CeSiR Paweł Maciejewski ufundował roczny karnet na basen.

  Pływanie potrzebne jest każdemu, biegaczowi przyda się w ramach regeneracji potreningowej, ale ja doskonale pamiętam, że Mati to nie tylko wybitny biegacz, ale także bardzo sprawny pływak i po cichu liczę, że namówię go do naszej ekipy triathlonistów.

  Powodzenia!

  Jacek Winiarczyk – KS Start Pułaski Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE