12.5 C
Warka
poniedziałek, 2 października, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieMateusz Gos dwa razy na Mistrzostwach Europy!

  Mateusz Gos dwa razy na Mistrzostwach Europy!

  Kolejne fantastyczne informacje o naszym utalentowanym biegaczu przesyłamy z Finlandii, z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kategorii U23, które odbywały się  w dniach 12-16 lipca w Espoo.

  Mateusz brał udział w wyścigu na 10.000 metrów w stawce blisko trzydziestu zawodników, najlepszych młodzieżowych biegaczy poniżej 23 lat.

  Swoim startem, młodzieniec pochodzący z Warki dostarczył nie lada emocji, bowiem przez większość dystansu był na czele stawki, samotnie prowadząc prawie przez osiem kilometrów, rozbudzając tym samym wśród kibicującej mu na stadionie grupie znajomych z Warki wraz tatą Andrzejem na czele, nadzieje na medal! Mateusz realizował swój plan, czyli bieg ustalonym równym tempem, które wyniosło (uwaga!) 2:57 min na każdy kilometr! W efekcie pogoni na ostatnich dwóch kilometrach, górę wzięło doświadczenie innych zawodników, zwycięzcą został Anglik Rory Leonard z wynikiem 29:08.33, a Mateusz ostatecznie finiszował na siódmym miejscu z wynikiem 29:37.65. Siódmy biegacz w Europie! To kolejny bardzo dobry występ młodego Gosa, świetnie rokujący na przyszłość, bo zakładamy, że zawodnik będzie się rozwijał, ma dopiero 21 lat…

  Nieco wcześniej, 25 czerwca, Mateusz Gos wziął udział w Drużynowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Chorzowie. Tam reprezentował nasz kraj na dystansie 5.000 metrów i spisał się na medal!

  Zajmując ósme miejsce w biegu z czasem 14:01:67 (średnia 2:48 min. na kilometr) zdobył cenne punkty dla Polski i tym samym wraz z drużyną narodową został wicemistrzem Europy! Coś niesamowitego, jaki to piękny okres w karierze Mateusza, a dla nas taaakie powody do radości!

  Sam do końca nie wiem, która wiadomość ważniejsza i powinna znaleźć się u góry materiału, bo to są niespotykane w historii naszego miasta „lekkoatletyczne kłopoty bogactwa”…

  Gratulacje Mateusz !

  KS Start Pułaski Warka – Jacek Winiarczyk

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE