Więcej
  Strona głównaBlogiKronika Policyjna i dwa słowa Komendanta

  Kronika Policyjna i dwa słowa Komendanta

  13 lipca 2023 roku nieznani sprawcy z jednej z piwnic na osiedlu w Warce dokonali kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości około 720 złotych na szkodę właściciela boksu piwnicznego. Dlatego osoby, które mają informacje umożliwiające ustalenie sprawców, proszone są o pilny kontakt z Policją. Informacje również można przekazywać anonimowo. Kontakt telefoniczny pod nr 47 70 26 500 (dyżurny KP Warka).

  Pomimo często nagłaśnianych przez Policję akcji profilaktycznych, zaangażowania środków masowego przekazu, wciąż dochodzi do oszustw. Sprawcy wymyślają cały czas nowe metody, chcąc uwiarygodnić swoją historię i wyłudzić pieniądze. Do KP w Warce 6 lipca 2023 r. zgłosiła się kobieta, mieszkanka Warki, która powiadomiła, że n/n sprawca za pośrednictwem sieci Internet, na portalu Facebook w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem mieszkankę Warki. Wprowadził w błąd co do tożsamości rozmówcy na w/w portalu, gdzie sprawca posługiwał się kontem przyjaciółki – kolejno wyłudził dwukrotnie kod BLIK na kwotę dwa razy po 1000 złotych, następnie pieniądze te wypłacił w bankomacie w Warce, działając tym samym na szkodę pokrzywdzonej. Policjanci z Warki prowadzą czynności w powyższej sprawie. Przestrzegam, że czasem wystarczy po prostu zachować trzeźwość umysłu, by nie paść ofiarą wyrafinowanych naciągaczy.

  W dalszym ciągu mieszkańcy Warki stają się ofiarami oszustw z wykorzystaniem popularnego serwisuogłoszeniowego. Należy szczególnie uważać na wszelkie podejrzane zachowania sprzedających, bo można skończyć jak pewna nieświadoma mieszkanka Warki, która zgłosiła, że została oszukana podczas transakcji internetowej. Z jej zawiadomienia wynika, że w Internecie, na portalu Vinted znalazła ogłoszenie dotyczące sprzedaży basenu. Po dokonaniu przelewu, kontakt ze sprzedającym był utrudniony, a ostatecznie się urwał. Apeluję o rozwagę podczas transakcji internetowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy. Kontaktujmy się ze sprzedającym telefonicznie czy e-mailowo w celu zostawienia jak najwięcej możliwości wykrycia sprawcy czynu i zabezpieczenia dowodów w przyszłym postępowaniu przygotowawczym. Decydujmy się na zapłacenie za towar przy odbiorze, zwłaszcza, jeśli za produkt musimy zapłacić większą kwotę pieniędzy.

  Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka.

  Wakacje upływają na terenie gminy Warka dosyć spokojnie, od początku lipca odnotowano pojedyncze zdarzenia o charakterze kryminalnym – Warka jest miastem bezpiecznym. To nie oznacza jednak, że nie ma obszarów na którymi trzeba jeszcze mocno pracować. Działania podległych mi policjantów będą dalej ukierunkowywane na efektywną służbę patrolową oraz na diagnozowanie i rozwiązywanie problemów z którymi borykają się na co dzień mieszkańcy Warki. W czasie wypoczynku dzieci i młodzieży policjanci Komisariatu Policji w Warce przeprowadzą szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Funkcjonariusze już biorą czynny udział w tematycznych spotkaniach z młodzieżą z zakresu prewencji kryminalnej oraz bezpieczeństwa na drodze i w czasie zabaw na świeżym powietrzu, a także nad wodą. Nie wszystkie dzieci opuściły miejsce swojego zamieszkania. Część z nich okres wakacji spędza w rodzinnym domu. Dlatego zwracam się do rodziców tych dzieci, aby uczulili swoje pociechy na podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że wpływ na realne bezpieczeństwo ma nie tylko Policja, lecz w dużej mierze rozpowszechniona wśród społeczeństwa świadomość o istniejących zagrożeniach.

  Korzystając z okazji chciałbym także przekazać mieszkańcom Warki informację dotyczącą opracowanych dla poszczególnych trzech rejonów służbowych na które podzielona jest gmina Warka – planów działań priorytetowych realizowanych przez dzielnicowych pełniących służbę w Komisariacie Policji w Warce. Działanie priorytetowe określane jest na podstawie analizy zagrożeń, wiedzy służbowej dzielnicowych jak również sygnałów społecznych w tym zgłaszanych przez samych mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Celem działań jest przede wszystkim poprawa poczucia bezpieczeństwa w newralgicznych miejscach. Działanie priorytetowe realizowane jest  w systemie sześciomiesięcznym, więc obecnie od 1 lipca do dnia 31 grudnia 2023 roku. W aktualnych działaniach uwzględniono następujące miejsca i zdiagnozowane zagrożenia: Dworzec PKP, Plac Stefana Czarnieckiego oraz rejon sklepu w Netto. Również w tym zakresie proszę Was o aktywność i przekazywanie sygnałów oraz spostrzeżeń dzielnicowym z poszczególnych rejonów, być może ktoś z mieszkańców dostrzega potrzeby objęcia innych miejsc kolejnym działaniem priorytetowym – jesteśmy otwarci na sygnały i propozycje mieszkańców. Zachęcam mieszkańców gminy Warka do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” jak również „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Są to darmowe aplikacje na urządzenia mobilne, które umożliwiają zgłoszenie nam konkretnego problemu oraz  nawiązanie kontaktu z dzielnicowym ze swojego rejonu. Chciałbym przypomnieć telefony służbowe dzielnicowych pełniących służbę w gm. Warka: st. asp. Aneta Ścisłowska tel. 887 884 558, st. post. Monika Zawadzka tel. 519 035 320, asp. Andrzej Mirowski tel. 519 035 323. 

  Z poważaniem,

  Komendant Komisariatu Policji w Warce – kom. Paweł Lewandowski

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE