Więcej
  Strona głównaBlogiKronika Policyjna i "Dwa słowa Komendanta"

  Kronika Policyjna i „Dwa słowa Komendanta”

  13 sierpnia 2023 roku nieznani sprawcy dostali się do nowobudowanego domu w Michalczewie skąd dokonali kradzieży narzędzi i głośnika JBL. Osoby które mają informacje umożliwiające ustalenie sprawców, proszone są o pilny kontakt z Policją. Informacje również można przekazywać anonimowo. Kontakt telefoniczny pod nr 47 70 26 500 (dyżurny KP Warka).

  13 sierpnia 2023 roku dyżurny Komisariatu Policji w Warce otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw na terenie Warki, nieznany kierujący poruszający się samochodem typu bus, marki Volkswagen po zatankowaniu oleju napędowego Efecta Diesel w ilości 180,83 litra odjechał ze stacji paliw nie płacąc należności w kwocie 1164,55 zł. Na miejsce zostali skierowani policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego którzy po obejrzeniu nagrania z monitoringu wytypowali sprawcę kradzieży którym okazał się 57-letni mieszkaniec gminy Warka. Mężczyzna szybko został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

  17 sierpnia 2023 r., dzielnicowa z wareckiego komisariatu jadąc ulicą Myśliwską w Warce zauważyła Volkswagena którego kierująca jechała bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z tym funkcjonariuszka podała kierującej sygnały do zatrzymania. Kierującą okazała się 36-letnia mieszkanka Warki. Mundurowi od kobiety wyczuli alkohol, dlatego przeprowadzili badanie jej trzeźwości, które wykazało prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie na utratę życia lub zdrowia ponieważ przewoziła autem swoje 5-letnie dziecko bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

  Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka.

  Sierpień to nie tylko okres urlopowych wyjazdów, ale również czas intensywnych prac polowych. Każdego roku w okresie letnim notowany jest wzrost liczby wypadków zarówno  w gospodarstwach rolnych, jak i na polach. Apeluję o rozwagę zarówno podczas zbiorów plonów, jak i podczas jazdy sprzętem rolniczym. Co roku podczas prac polowych odnotowujemy zwiększoną ilość wypadków. Niektóre z nich kończą się tragicznie, a dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Bezpieczeństwo rolników i ich dzieci zależy w dużej mierze od nich samych. Pamiętajmy o tym, aby używany sprzęt był sprawny technicznie, a ładunek odpowiednio zabezpieczony co niejednokrotnie pomaga uniknąć niechcianych wypadków. W związku z trwającymi pracami polowymi na drogach spotykamy też zwiększoną ilość kombajnów, ciągników i innych maszyn rolniczych. Poruszanie się takim sprzętem wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Przypominam, że zanim wyruszymy maszyną rolniczą na drogę i do pracy w polu, należy upewnić się, że jest ona sprawna, a kierowanie nią nie zagraża bezpieczeństwu. Przedstawiam kilka wskazówek jak uniknąć zagrożeń. Nie zezwalajmy dzieciom na wykonywanie niebezpiecznych prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych. Małych dzieci nie pozostawiajmy bez opieki dorosłych, a na podwórkach wydzielajmy miejsca do zabawy, odgrodzone od miejsc, po których chodzą zwierzęta czy poruszają się maszyny rolnicze. Niebezpiecznych narzędzi nie pozostawiajmy  w miejscach, gdzie mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. Nie prośmy dzieci o pomoc przy pracach ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, takimi jak: pestycydy, nawozy, paliwa, rozpuszczalniki, smary, smoły. Każdorazowe uruchomienie kombajnu czy ciągnika poprzedźmy sygnałem dźwiękowym, a wcześniej upewnijmy się, czy w sąsiedztwie pracującej maszyny nie przebywają osoby nieuprawnione, np. bawiące się dzieci. Pamiętajmy, że nie każdy, zwłaszcza osoby starsze i dzieci, powinien pracować na wysokości, np. na przyczepie przy załadunku, przy układaniu słomy na stogach i na poddaszach. Nie przewoźmy nikogo na załadowanych wozach i przyczepach a także nie podejmujmy żadnej pracy po spożyciu alkoholu i nie pozwalajmy, by czynili to inni. Zanim wyruszymy maszyną rolniczą, upewnijmy się, że jest ona sprawna, a kierowanie nią nie zagraża bezpieczeństwu innym użytkownikom dróg.

  Z poważaniem,

  Komendant Komisariatu Policji w Warce – podkom. Paweł Lewandowski

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE